24 / 10 / 2018
Liepājas bērnudārzu audzēkņi Latvijas simtgadi sagaidīs ar koncertu “Lielajā dzintarā”

Sagaidot Latvijas simtgadi, 10. novembrī plkst. 16.00. koncertzālē “Lielais Dzintars” notiks Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) audzēkņu un viņu draugu koncerts “Es esmu Latvija!”.


Šāda mēroga koncerts bērnudārzu audzēkņiem notiek pirmo reizi, to organizē pirmsskolas izglītības iestāžu mūzikas skolotāju darba grupa sadarbībā ar Izglītības pārvaldi.

Koncertā piedalīsies 21 pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ar 300 dziedošiem un 120 dejojošiem 5-6 gadus veciem bērniem un viņu skolotājiem, Liepājas Bērnu mūzikas skolas 1-4. klašu audzēkņi, kā arī folkloras kopa “Ķocis”. Koncerts būs unikāls ar to, ka dziedošo bērnu koncerta pavadījumu atskaņos Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieku grupa ar diriģentu Jēkabu Ozoliņu.

Koncerts „Es esmu Latvija!” tiek organizēts, lai mazie liepājnieki, viņu draugi, bērnu vecāki, vecvecāki, tuvinieki un citi interesenti varētu kopīgi nosvinēt Latvijas valsts simtgadi, tādējādi stiprinot dzimtās zemes piederības sajūtu un latviskās tradīcijas.

Kā uzsver koncerta organizatori, šis pasākums pielīdzināms pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu mazajiem Dziesmu un deju svētkiem, kāds Liepājā vēl nav bijis. Koncerta programma veidota saskaņā ar gadalaiku cikliem, sniedzot izpratni par Latvijas valstiskumu, katram apzinoties savu lomu un atbildību Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā un nākotnes veidošanā. Mazo liepājnieku izpildījumā būs gan pazīstamas latviešu tautas dziesmas un dejas, gan latviešu komponistu skaņdarbi.

Ieejas biļetes cena ir 6 eiro, tās vēl iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas mājaslapā un sociālo tīklu lapās.

Informāciju sagatavoja
Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Mobilais tālrunis: 29 106 561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv