27 / 03 / 2018
TUVOJAS UZVEDUMS VIDZEMES GREDZENS
19. aprīlī Vidzemes koncertzālē „Cēsis” notiks pirmizrāde Latvijas valsts simtgades vērienīgākā mūzikas projekta „Latvijas gredzens” trešajam posmam VIDZEMES GREDZENS, kura mākslinieciskā koncepcija īstenosies muzikālā izstādē „Kalns uz augšu ies”. Par muzikālās izstādes radošo ieceri projekta veidotāji preses konferencē informēs pirmdien, 9. aprīlī pl. 14.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. 

Preses pasākumā piedalīsies: VSIA „Latvijas Koncerti” valdes loceklis Guntars Ķirsis, Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta, projekta „Latvijas gredzens” idejas autors un muzikālās izstādes “Kalns uz augšu ies” mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, muzikālās izstādes “Kalns uz augšu ies” koncepcijas autore Guna Kalnača, muzikālās izstādes “Kalns uz augšu ies” vizuālās koncepcijas un realizācijas autori – DD Studio pārstāvji Jānis Mitrēvics un Zane Priede, muzikālās izstādes “Kalns uz augšu ies” dalībnieki – ģitārists Kaspars Zemītis un pianists Rihards Plešanovs.

Muzikālajā izstādē “Kalns uz augšu ies” piedalās Latvijas Radio koris, solists Daumants Kalniņš, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, akordeonists Artūrs Noviks un pianists Rihards Plešanovs. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, koncepcijas autore Guna Kalnača, vizuālās koncepcijas un realizācijas autori DD studio - Jānis Mitrēvics, Zane Priede, Ilze Zigerte, Helēna Ozola, gaismu mākslinieks Arturs Dzirne. Izrādes ilgums 1h 7 min.

VIDZEMES GREDZENA muzikālā izstāde „Kalns uz augšu ies” turpmākās izrādes piedzīvos 21. aprīlī Latgales vēstniecībā GORS, 25. aprīlī Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”, 26. aprīlī Jelgavas kultūras namā.

Koncertuzvedumu cikla trešais posms VIDZEMES GREDZENA muzikālā izstāde “Kalns uz augšu ies” veidota kā vizuāls ceļojums plašajā laika telpā, ko veido dažādi vēsturiski nozīmīgi pieturpunkti. Muzikālās izstādes autori Vidzemi atspoguļo kā gara spēka vietu, kā Latvijas kultūras sakņu vietu, Valsts karoga un Himnas šūpuli, Dziesmu svētku pirmsākumu vietu, dzejnieku, rakstnieku, komponistu, mākslinieku, skolotāju ideālās Latvijas sapņojumu un iedvesmas zemi. Vidzeme atspoguļota kā latviešu pašapziņas un patriotisma mošanās vieta, kā vēsturiski un valstiski zīmīgu notikumu epicentrs un brīvības cīņu un varonības simbols.

Koncertcikls “Latvijas gredzens” kā dāvana Latvijai valsts simtgadē ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Sigvarda Kļavas lolotā ideja – četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur nācijai dārgāko – vietējo cilvēku skatupunktu.

Vērienīgais mūzikas projekts aizsākās jau pērnā gada pavasarī, piedzīvojot pirmo divu Latvijas novadu koncertcikla posmus – LATGALES GREDZENU koncertizrādes “Rakstiem un skaņai” veidolā un KURZEMES GREDZENU lielkoncerta “Pūt, vējiņi” veidolā.

Projekts sasniedza būtisku sabiedrības un mediju uzmanību, tādējādi kļūstot ne vien par vienu no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades impulsiem sabiedrībā visā Latvijā, bet arī noturot augstu interesi Latvijas novados, piesaistot unikālu klausītāju auditoriju, kas caur koncertu daudzveidību meklē un atrod savas latviskās saknes, savu latvisko identitāti.

“Latvijas gredzens” ir viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzfinansējumu.

Projekta norise:
LATGALES GREDZENS koncertizrāde „Rakstiem un skaņai”| pirmizrāde 2017. gada 22. aprīlī
KURZEMES GREDZENS lielkoncerts „Pūt, vējiņi” | pirmizrāde 2017. gada 16. novembrī
VIDZEMES GREDZENS muzikāla izstāde „Kalns uz augšu ies” | pirmizrāde 2018. gada 19. aprīlī
ZEMGALES GREDZENS kino koncerts „Vēstures palos”| pirmizrāde 2018. gada 17. oktobrī

Projekts „Latvijas gredzens” norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. To īsteno VSIA „Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju un Borisa un Ināras Teterevu fondu, Valsts kultūrkapitāla fondu, Latgales vēstniecību „Gors”, Rēzeknes pilsētu, koncertzāli „Cēsis”, Jelgavas kultūras namu, Jelgavas pilsētas pašvaldību, Liepājas koncertzāli „Lielais dzintars”.

Informāciju sagatavoja:
Dagne Indāne | Latvijas Radio kora sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. 26388366 | E-pasts: dagne.indane@radiokoris.lv