25/04/2019
thursday 19:00
FILMAS “WHY ARE WE CREATIVE?” Seanss
25. aprīlī pl. 19.00 koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim būs iespēja bez maksas apmeklēt dokumentālās filmas “Why Are We Creative?” kinoseansu.

Pirms seansa sākuma apmeklētājiem būs iespēja tikties arī ar filmas režisoru Hermani Vaski (Hermann Vaske).

Režisors Hermanis Vaske interesējās par radošuma nozīmi, jau studējot Berlīnes Mākslas universitātē, un turpināja meklēt atbildes uz šo fundamentālo jautājumu arī turpmākajos gados, strādājot reklāmas aģentūrās kā radošais direktors. Viņš sāka uzdot sev un apkārtējiem jautājumu "Kādēļ mēs esam radoši?” − šī zinātkāre izvērtās aizraujošā izpētes projektā, kurā tika apkopotas vairāk par 1000 sarunām. Filma pēta māksliniecisko, intelektuālo, filozofisko, politisko un zinātnisko radošumu.

Filmā ir intervijas ar leģendāriem pasaules mūziķiem, režisoriem, aktieriem un citām radošām personībām, piemēram, Deividu Linču, Vimu Velderu, Bjorku, Bono, Marinu Abramoviču, Deividu Boviju, Deimjēnu Hērstu, Vivjenu Vestvudu, Žanu Polu Gotjē, Šonu Pennu, Mihailu Gorbačovu, Stīvenu Hokingu, Zahu Hadidu, Nelsonu Mandelu, Dalailamu un daudziem citiem.

Filma būs skatāma angļu valodā, un ieeja uz kino seansu ir bezmaksas. Ieejas kartes var saņemt koncertzāles "Lielais dzintars" kasē.

Seansu organizē Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Latvian Art Directors Club”.