03/09/2020
THURSDAY 19:00
KONCERTINTERVIJU CIKLS "TUVĀK" – ĀRIS BURKINS (OBOJA)
Īpašais distancēšanās laiks ir radījis jaunu Liepājas Simfoniskā orķestra projektu – attālinātu tikšanos mūzikā un sarunā ar orķestra mūziķiem uz “Lielā dzintara” skatuves. Publikas mīlētais kolektīvs šobrīd daudziem asociējas vien ar brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, pilī vai koncertarēnā, bet tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri, līdz šim nav bijusi iespēja. Tādēļ šajās tikšanās reizēs no 2. jūlija katru ceturtdienu pulksten 19.00 baudīsim gan apgarotu orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, kā arī sarunā ar koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu (reizēm sarunu vadīs arī Rietumu radio ētera cilvēks Dzintars Hmieļevskis) uzzināsim, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo mūsu mūziķus.    

Vēl viena interesanta personība ir Liepājas Simfoniskā orķestra obojists ĀRIS BURKINS. Par viņa pasaules uztveri un iedvesmas avotiem uzzināsim sarunā, ko vadīs Timurs Tomsons. Kopā ar kolēģi obojistu Mārtiņu Zālīti Āris atskaņos vācu baroka laika komponista Georga Filipa Telemaņa Sonāti divām obojām, kā arī Fantāzijas flautai (transkripcijā obojai).

Koncerta formāts ir paredzēts interneta tiešraides režīmam, tādēļ ilgs nepilnu stundu bez starpbrīža. BEZMAKSAS tiešraidi varēs vērot Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā.