23/07/2020
THURSDAY 19:00
KONCERTINTERVIJU CIKLS "TUVĀK" – RASA KUMSĀRE (VIJOLE)
Īpašais distancēšanās laiks ir radījis jaunu Liepājas Simfoniskā orķestra projektu – attālinātu tikšanos mūzikā un sarunā ar orķestra mūziķiem uz “Lielā dzintara” skatuves. Publikas mīlētais kolektīvs šobrīd daudziem asociējas vien ar brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, pilī vai koncertarēnā, bet tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri, līdz šim nav bijusi iespēja. Tādēļ šajās tikšanās reizēs no 2. jūlija katru ceturtdienu pulksten 19.00 baudīsim gan apgarotu orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, kā arī sarunā ar koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu (reizēm sarunu vadīs arī Rietumu radio ētera cilvēks Dzintars Hmieļevskis) uzzināsim, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo mūsu mūziķus.    

Šajā koncertintervijā varēs iepazīt Liepājas Simfoniskā orķestra vijolnieci RASU KUMSĀRI, kas regulāri muzicē arī dažādos kamersastāvos. Kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra arfisti Dārtu Tisenkopfu viņa atskaņos Alana Hovanesa sākotnēji flautai un arfai rakstītās svītas “Ēdenes dārzs” transkripciju vijolei un arfai. Ar vijolnieci Rasu Kumsāri sarunāsies Timurs Tomsons.

Koncerta formāts ir paredzēts interneta tiešraides režīmam, tādēļ ilgs nepilnu stundu bez starpbrīža. BEZMAKSAS tiešraidi varēs vērot Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā.