26/09/2019
Thursday 8:30
Sociālo inovāciju forums

26. septembrī koncertzālē “Lielais dzintars” no pulksten 8:30 norisināsies Sociālo inovāciju forums, kurā dažādu nozaru viedokļu līderi dalīsies savā redzējumā un pieredzē par kultūrvidi, radošo ekonomiku un tās izaicinājumiem, tostarp apskatot tādas globālas tēmas kā mākslas ietekme uz klimata pārmaiņām, pilsētas attīstības un inovāciju perspektīvas jauniešu acīm, sabiedrībai aktuālu sociālo problēmu un izaicinājumu risinājumi ar inovāciju palīdzību u.c.


Uz forumu īpaši aicināti politiķi un galvenie politikas veidotāji, kultūras, izglītības, mediju un radošo industriju pārstāvji, IT jomas speciālisti, sociālās uzņēmējdarbības praktiķi, kā arī jaunieši.


Sociālo inovāciju forums ir viena no aktivitātēm, kas septembra beigās Liepājā norisināsies projekta "Future DiverCities – Creativity in an Urban Context" ietvaros. Lai veicinātu mākslinieku un radošo personību starptautisko pieredzes apmaiņu, realizētu jaunus kultūras projektus un dalītos savstarpējā pieredzē, vairāku dienu garumā notiks dažādi pasākumi – sociālo inovāciju forums, eksperimentālās elektroniskās mūzikas nometne “Baltic Trail”, kā arī tai sabiedrības daļai, kurai ikdienā liegta iespēja apmeklēt pilsētvidē notiekošo, ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību tiks sniegta iespēja iepazīt Liepāju.

Projekta “Future DiverCities – Creativity in an Urban Context”” būtība ir pētīt mākslas un radošuma nākotnes ilgtspēju Eiropas pilsētvidēs. Projekts iesaista vietējo sabiedrību un apskata kultūras daudzveidību, vienlaikus apvienojot Eiropas vadošo radošuma centru tīklu, rosinot un atbalstot radošumu un inovācijas, attīstot topošos talantus un palīdzot radīt mākslas un radošo darbu izplatīšanas tīklu. Liepājas Kultūras pārvalde projektā ir viens no 8 partneriem, līdzās Savonia Universitātei no Somijas un nevalstiskām organizācijām “1DLAB” un “Seconde Nature” (Francija), “Public Art Lab” (Vācija), “ANTI festival” (Somija), “BEK” (Norvēģija) un “Kontejner” (Horvātija).

Projekta īstenošanu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Eiropas Komisijas programmu “Radošā Eiropa”.
Projekta aktivitātes veido Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Magnetic Latvia.