29 / 08 / 2019
Dūdu un bungu mūzikas grupas “Auļi” dosies vērienīgā koncertturnejā

Dūdu un bungu mūzikas grupas “Auļi”, noslēdzot divu gadu garumā gatavotu projektu, uzsāks vērienīgu Latvijas koncertturneju " Senču balsis".


"Auļi" laiž klajā savu jaunāko video, atklājot pēdējo viesmākslinieku, kas pievienosies grupai visos koncertos. Kā latviešu tradicionālās dziedāšanas solistu "Auļi" projektā ir piesaistījuši vīru kopas “Vilki” vadītāju Edgaru Liporu.

Skaņdarbā “Bērītim kumeļam” dzirdami un redzami visi “Senču balsu” solisti, un tā vēstījums ir tāds, ka ir tik brīnišķīgi ceļot un iepazīt jaunas zemes un kultūras, bet vislaimīgākie tomēr mēs jūtamies tad, kad atgriežamies atpakaļ mājās. Šis video veidots, sadarbojoties ar ceturto projekta viesmākslinieku Edgaru Liporu, kurš nodarbojas ar folkloru jau 30 gadus un ir iedvesmojis daudzus jauniešus pievērsties tradicionālajai mūzikai, norāda grupa.

“"Auļiem" vienmēr ir bijis svarīgi savā mūzikā izmantot arī latviešu tautas mūzikas elementus, jo tas dod spēku no saknēm un nostiprina pārliecību par mūsu identitāti pasaules kontekstā," stāsta projekta idejas autors Kaspars Bārbals.

Tāpēc arī šoreiz "Auļi" bez tā nav varējuši iztikt un, dodoties ceļojumos pie jauniegūtajiem ārzemju draugiem, ir veduši līdzi arī jau iepriekš sagatavotas latviešu tautas dziesmas apdares, kurā viesi aicināti iesaistīties, radot dziesmas, kurās vienlaicīgi dzirdama gan rīkles dziedāšana, gan joikošana, gan jodelēšana, gan arī latviešu tautas dziesma.

“Mums bija ir ļoti interesanti dzirdēt, kā šīs dažādās dziedāšanas tradīcijas savijas viena ar otru, un bijām pārsteigti, cik labi tas skan kopā ar "Auļu" bungām un dūdām,” atzīst mūzikas aranžējumu autors Mārtiņš Miļevskis.

Divu gadu laikā tika veikti ceļojumi uz vairākām pasaules valstīm, lai iepazītu citu valstu un kultūru senas dziedāšanas tradīcijas un apvienotu tās ar dūdu un bungu mūziku no Latvijas.
Jau septembrī "Auļi" kopā ar rīkles dziedātāju no Mongolijas Batzorig Vaanchig, sāmu joikotāju no Norvēģijas Kai Somby un austriešu jodelētāju Albin Paulus, kā arī Edgaru Liporu tiksies uz vienas skatuves piecās Latvijas koncertzālēs. Skatītājiem klātienē būs iespēja sadzirdēt, izjust un skatīt krāsaino ceļojumu citu valstu senās kultūras pasaulē, jo koncerti tiks papildināti ar ceļojumu laikā filmētām video ainavām, kas spilgti raksturos autentiskās vides, no kurām nāk šīs senās dziedāšanas tradīcijas.

Koncerti notiks:
11.09.2019 VEF Kultūras pils, Rīga,
12.09.2019 Jelgavas Kultūras nams,
13.09.2019 Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS,
14.09.2019 Valmieras Kultūras centrs,
15.09.2019 Latgales vēstniecība GORS.