02 / 10 / 2019
Grupa Asto`n`out aicina uz Multitūres koncertu koncertzālē "Lielais dzintars"

2. oktobrī klajā nācis grupas "Astro’n’out" jaunākais studijas albums "Multivitamīnu multipaka". Starp vienpadsmit dziesmām tajā iekļauti arī atpazīstamie singli "Dejot trakāk", "Multivitamīnu multipaka" un "Agrāk", kas jau iekarojuši radio topus, kā arī grupas jaunākais skaņdarbs – "Uzmācīga melodija (Mani)".

Jauno albumu "Multivitamīnu multipaka" grupa aicina nosvinēt Multitūrē, 27. oktobrī Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars" notiks viens no šīs tūres koncertiem. Multitūres koncertos papildus jaunajiem skaņdarbiem tiks atskaņotas arī "Astro’n’out" iemīļotākās dziesmas no iepriekšējiem pieciem albumiem. 


"Astro’n’out" sestais studijas albums "Multivitamīnu multipaka" tapis divu gadu garumā vairākās grupas radošajās nometnēs Raunā, Vidrižos un Kuldīgā, pa šo laiku piedzīvojot gan “dekrēta pauzi”, gan citas pārmaiņas, kas jūtamas arī dziesmu aranžējumos, kur dzīvo bungu vietā nācis elektroniskāks skanējums. 


“Radot jauno materiālu, apzināti meklējām jaunu virzienu,” albuma tapšanu komentē Astro’n’out soliste un dziesmu tekstu autore Māra Upmane-Holšteine. “Pirmie radošie mēģinājumi pagāja sarunās, kurās sapratām, kā esam auguši un kādu redzam savu turpmāko radošo ceļu. Tikai pēc tam ķērāmies pie instrumentiem un sākām muzicēt, nereti ļaujot sev vienkārši izdauzīties.”


Māra Upmane-Holšteine atzīst, ka, neskatoties uz sākotnēji mērķtiecīgi ieturēto dzīvespriecīgi dejisko līniju, aizbēgt no sevis nav iespējams – kaut caur vieglu ironiju, tomēr arī jaunajā materiālā tāpat iezogas iepriekšējā albumā "Urda" aizsāktie “lielie jautājumi”. 

“Multivitamīnu multipaka, pirmkārt, ir par prieku un spēju izbaudīt esošo mirkli. Taču caur metaforām par sevis klonēšanu un plakano pasauli, jaunais albums runā arī par mūsdienu agresīvo tempu un pieaugšanu,” viņa atklāj.  


Otrā singla "Multivitamīnu multipaka" nosaukums dots arī albumam, jo labi raksturo tā daudzkrāsaino skanējumu. Par jaunajām vēsmām "Astro’n’out" saka paldies Arnim Račinskim, DJ Makree, Kasparam Ansonam, Didzim Bardo, kā arī pārējiem mūziķiem, kuri bagātinājuši albuma skanējumu. Īpaši lielu pateicību grupa pauž uzticamajam draugam un jau trešā albuma galvenajam producentam DJ Rudd, ar kuru kopā noiets garākais darba posms. Albuma noformējumu veidojis Amsterdamā dzīvojošais mākslinieks Zigmunds Lapsa, savukārt dizainā iekļauto fotogrāfiju autors ir Krists Luhaers. Grupas Astro’n’out sastāvā muzicē Māra Upmane-Holšteine, Juris Kalnišs, Mārtiņš Elerts un Toms Poišs.