29 / 11 / 2019
LMMDV atklās Starptautisku ceļojošo juveliermākslas izstādi

Trešdien, 4. decembrī, pulksten 17.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) aicina uz Starptautisko Eiropas Liceju Parlamenta (P.L.E.) juveliermākslas izstādes atklāšanas pasākumu koncertzālē “Lielais dzintars”.


LMMDV šo ceļojošo juveliermākslas izstādi Liepājā organizē jau desmito gadu. Izstādē piedalās astoņas skolas no sešām Eiropas valstīm: Itālijas, Beļģijas, Portugāles, Spānijas, Francijas un Latvijas – LMMDV. Izstāde atceļojusi no Portugāles, Porto profesionālās Mākslas skolas un no Latvijas tālāk dosies uz Spāniju, Madridi. LMMDV ir vienīgā no Latvijas un Baltijas valstīm, kas no 2000. gada darbojas Eiropas Liceju Parlamenta organizācijā.

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu šajā izstādē pārstāv metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņu – Grētas Girvaites (4.k.), Alekša Vētras-Ozola (4.k.), Agneses Lapiņas (2.vsk.), Normunda Eidēja (2.vsk.) un Lienes Jakubovas (2.vsk.) juvelierdarbi. Audzēkņi darbus PLE konkursiem un izstādēm profesionāli sagatavo metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja Andra Garokalna un nodaļas pedagoga Edija Ābeles vadībā.

Skola no 2001. gada darbojas kā oficiāli uzņemta partnerskola Eiropas Liceju Parlamentā (Starptautiska organizācija, kurā iesaistītas juveliermākslas skolas no visas Eiropas). Šī organizācija katru gadu organizē ceļojošo juveliermākslas izstādi ar audzēkņu radītiem darbiem visās partnerskolās mācību gada laikā. Katru gadu P.L.E. organizē juveliermākslas konkursu jauniešiem, konferenci, izstādi. 2017. gadā konkurss “Rotu dizains” notika Francijā, kur LMMDV audzēknis Raimonds Eņģelis ieguva 2. vietu.

2009. gadā Eiropas Liceju Parlamenta pasākums notika Liepājā, Liepājas mākslas un dizaina vidusskolā. Piedaloties P.L.E. juveliermākslas konkursos, liepājnieki ir guvuši ievērojamus rezultātus - godalgotas vietas: 1999. un 2001. gadā Kaspars Millers ieguva 1. vietu Itālijā, savukārt 2006. gadā Romāns Vilkovs 2. vietu Skotijā, 2008. gadā Ēriks Fabricius – 1. vietu Itālijā, 2009. gadā Vladislavs Zverevs 3. vietu Latvijā, savukārt 2010. gadā Jānis Bunka 2. vietu Beļģijā. LMMDV ar P.L.E. partnerskolām kopīgi realizē Starptautiskus projektus Erasmus+ programmā, līdz ar to audzēkņiem ir lieliskas prakses iespējas, inovatīvu tehnoloģiju apguvē profesionālai izaugsmei savā mākslas un dizaina nozarē.

Izstāde līdz 15. decembrim būs apskatāma koncertzāles “Lielais dzintars” telpās.