07/03/2020
sestdiena 18:00
28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS KONCERTS

Jau 28. reizi Liepājā uzmirdzēs Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, dāvājot neaizmirstamus klasiskās, džeza, modernās un vokālās mūzikas mirkļus izcilu mūziķu interpretācijā. Spožie diriģenti Gintars Rinkevičs, Andris Veismanis un Atvars Lakstīgala, Liepājas Simfoniskais orķestris un Latvijas Radio bigbends, dziedātājas Maija Kovaļevska un Maria Mendeša, virtuozi Mišaels Pipokiņa un Karels Dohnals, pianisti Armands Ābols un Vilems Lačumija, Ērika Ešenvalda Saksofonkoncerta pasaules pirmatskaņojums ar Oskara Petrauska solo, Rīgas kamerkora AVE SOL vīri un Orests Silabriedis piecos koncertos “Lielā dzintara” Lielajā zālē un Dzintara Jurgelaiša kamerzālē.


Festivāla atklāšanas koncertā – divas simfoniskas kaprīzes. Jūras virsnieks Rimskis-Korsakovs piedāvā plaša vēriena spāniskus ritmus, savukārt, viņa tautietis Čaikovskis atjauno zaudēto dzīvesprieku saulainajā Romā, un viņa mundro kaprīzi rotā itāļu tautasdziesmas.


Līdzās šiem 19. gadsimta šedevriem Ravela Klavierkoncerts Solmažorā sniedz 20. gadsimta pēckara Eiropas dzirkstošo vitalitāti, un lieliski, ka šajā spilgtajā neganta prieka opusā solists būs tieši Francijā dzimušais Vilems Lačumija. Par Lačumiju franču presē teikts, ka viņu apbūrušas fejas. Vissarežģītākos laikmetīgās mūzikas paraugus pianists padara aizraujošus kā detektīvromānus, un viņa saikne ar klausītājiem ir maģiska.


Visubeidzot jaundarbs – Ērika Ešenvalda Koncerts saksofonam un orķestrim “Arktikas vīzijas. Jūra”. Daudzviet pasaulē zināmais latviešu meditāciju meistars un virtuozais ainavists labi pazīstams ar ziemeļu dabu, viņa “Liepājas koncerts” bija veltīts arktiskās nakts burvībai. Jaundarbā Ešenvalds pievērsies ziemeļu jūras skarbajiem plašumiem, pār kuriem kā mirdzošs debesu raksts vīsies Oskara Petrauska neatkārtojami skaistā saksofonskaņa.


Piedalās:
Vilems LAČUMIJA / klavieres
Oskars PETRAUSKIS / saksofons
Gintars RINKEVIČS / diriģents
Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā: 
Nikolajs RIMSKIS-KORSAKOVS - „Spāņu kapričio” op. 34
Moriss RAVELS - Koncerts klavierēm un orķestrim Solmažorā
Pēteris ČAIKOVSKIS - „Itāļu kapričio”
Ēriks EŠENVALDS - „Arktikas vīzijas: Jūra" (pasaules pirmatskaņojums)

Biļetes: no 10 eiro

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris
Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta