06/07/2019
sestdiena 19:00
Blūza dvēsele Jūdžins “Hideaway” Bridžess & Keksi
Pašmāju leģendārā rokenrola grupa “Keksi” apvienojušies ar blūza un solmūzikas zvaigzni Jūdžinu “Hideaway” Bridžesu (Eugene "Hideaway" Bridges), lai sniegtu savu vienīgo kopīgo koncertu!

Jūdžins “Hideaway” Bridžess ir amerikāņu blūza un soulmūzikas dziedātājs, dziesmu autors un ģitārists, kurš ar panākumiem izdevis septiņus mūzikas albumus un uzstājies visā pasaulē. Kā klejojošam nomadam viņa mājas ir tur, kur gaidāms nākamais koncerts - katru gadu Bridžesa ceļš ved no Amerikas līdz pat Austrālijai, piestājot koncertzālēs un festivālos Eiropā, Āzijā un daudzās citās pieturvietās visā pasaulē.

Jūdžina tēvs bija pazīstams blūza ģitārista Hideaway Slim, savukārt māte nāk no ASV popmūzikas dīvas Tinas Tērneres ģimenes. Tāpēc Bridžess smejas, ka savas ģitārista prasmes guvis no tēva, savukārt dziedātāja - no mātes puses. Kopā ar tēvu puisis sācis koncertēt 5 gadu vecumā, bet jau pusaudža vecumā viņš izveidoja savu pirmo grupu. Pasaules slavu Bridžess iemantoja, uzstājoties kopā ar leģendārajiem amerikāņu blūzmeņiem B.B.King un Big Joe Turner. Šodien par blūza zvaigzni ir kļuvis viņš pats - ieguvis deviņas ASV Blūza mūzikas balvas nominācijas, apbalvojumu kā gada soulmūzikas un blūza mākslinieks, saņēmis apbalvojumu par gada labāko mūzikas albumu un daudzas citas prestižas balvas.

Bridžesa īpašo skanējumu ar nepārspējamu enerģiju un augstvērtīgu muzikālo sniegumu Liepājā papildinās viena no Baltijā senākajām un zināmākajām rokenrola grupām “Keksi”. Grupu pirms 21 gada dibināja tās līdzšinējais līderis Aleksandrs Sircovs jeb Muravejs. Šo gadu laikā “Keksi” piedzīvojuši bagātu koncertdzīvi, muzicējuši neskaitāmos festivālos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Grupas sastāvā muzicē septiņi profesionāli mūziķi - Dāvis Matskins (vokāls), Viktors Eunapu (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Gints Žilinskis (taustiņi), Raitis Kalniņš (sitamie instrumenti), Roberts Martinovskis (tenorsaksofons/ baritonsaksofons), Valters Šmits (tenorsaksofons) un Aleksandrs Sircovs (bass).

Koncertā dzirdēsiet Bridžesa oriģinālmūziku, kā arī blūza un soulmūzikas pasaules hitus, kuri gadu desmitiem spējuši enerģiski uzlādēt un aizkustināt ik vienu.

(Eugene 'Hideaway' Bridges live at Bluesfest Byron Bay 2012)

Koncerta ilgums: aptuveni 90 min, vienā daļā

Koncerta norisi atbalsta Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds. Vasaras koncertu ietvaros “Lielajā dzintarā” vēl divi “karsti” notikumi:
Electro Deluxe. Funky jazz koncerts 8. jūnijā plkst. 19.00;
Šeina Stīla un Latvijas Radio bigbends koncerts 10. augustā plkst. 19.00.

Biļetes: sākot no 10,00
Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
• Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
• Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
• Ģimenes biļetes 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:
• 10-30 personas – 20%
• 30 un vairāk personas -25%

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars