Programmā:

Karls Orfs CARMINA BURANA

16/09/2017
sestdiena 18:00
CARMINA BURANA / lso Sezonas atklāšanas koncerts

Liepājas Simfoniskā orķestra 137. koncertsezonas atklāšanas koncertā kā galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs darbu uzsāks izcilais un pieredzējušais lietuviešu maestro Gintars Rinkevičs.


Latvijas publikai labi zināmais maestro Gintars Rinkevičs ir viens no izcilākajiem starptautisku atzinību guvušiem lietuviešu diriģentiem, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs (1988), mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. 


Savu pirmo sezonu Liepājas Simfoniskajā orķestrī Gintars Rinkevičs atklās ar vienu no visu laiku slavenākajiem vokāli instrumentālajiem opusiem – Karla Orfa "Carmina Burana", jeb “Bavārijas dziesmām”. 19. gadsimta sākumā benediktiešu klosterī tika atrasts dzejas krājums ar 11. un 12. gadsimtā tapušiem tekstiem augšvācu un latīņu valodās, kas uzbur Hanzas laika sadzīves ainas un iepazīstina ar tā laika tikumiem, ēšanas paradumiem un gadskārtu ritumu. Jaunu skanējumu šiem tekstiem piešķīra Karls Orfs – gan viņa kantātē “Carmina Burana”, gan senajās vārsmās, mīlas dziesmas mijas ar rindām, kas piesātinātas ar parupju viduslaiku humoru, himniski pacilātas frāzes ar azartspēļu un dzīru attēlojumu, patriotiskas jūtas ar erotisku jūsmu.


Piedalās:

Liepājas Simfoniskais orķestris 
Valsts akadēmiskais koris LATVIJA
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris 

Diriģents:
Gintars Rinkevičs

Solisti:
Ērika Elofa / soprāns
Šarls Raiss / baritons
Andris Lapiņš / tenors

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris