30/07/2018
pirmdiena 19:00
DAIGEN-GUMI taiko bungu un bon dejas koncerts

Japāņu taiko bungu grupa “Daigen-gumi” dibināta 2000. gadā, Tokijā, Oota rajonā. Ietverot grupas nosaukumā hieroglifu no rajona nosaukuma, bundzinieki simboliski vēsta, ka Ootas rajons ir viņu mājvieta, no kurienes talantīgi, grupā izaudzināti mūziķi atsperas lidojumam plašajā pasaulē.


Grupā apvienojušies profesionāli taiko bundzinieki, kuri koncertē gan Japānā, gan ārpus tās. Viņi muzicējuši uz dažādām skatuvēm - Lietuvā, Anglijā, Taivānā uc., uzstājoties dažādos koncertos, festivālos, TV pārraidēs, teātra uzvedumos un dzīvās mūzikas sesijās, priekšnesumos pārkāpjot tradicionālā japāņu taiko bungu mūzikas žanra robežas.

Taiko nav vienkārši lielas, vēderainas bungas, taiko – tas ir mistisks instruments ar gandrīz divtūkstoš gadu senu vēsturi. Šajās bungās iemiesojusies dievišķā un vienreizējā balss, kas skanējusi imperatoru pilīs, tempļos, teātros, pļaujas un kara laukos. Bungu korpusam allaž izvēlas pašus lielākos kokus, bet membrānas īpašā veidā tiek izgatavotas no govju ādām. Taiko – tā ir gan mūzika sitaminstrumentiem, gan arī pats bundzinieku grupas spēles veids. Mūsdienu taiko spēles stils izveidojās pagājušā gadsimta 50. gadu sākumā un kļuva tik populārs, ka šobrīd Japānā darbojas ap 5000 taiko grupu.

Koncertu organizē Japānas vēstniecība ar mērķi padziļināt izpratni un veicināt interesi par Japānas tradicionālo kultūru.

Ieeja bezmaksas
Bezmaksas ieejas kartes var saņemt “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Ieejas karšu skaits – ierobežots.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Japānas vēstniecība sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību un MMIC