26/05/2017 -
30/07/2017
Džemmas Skulmes personālizstāde “Krāsas garša”

Koncertzāle „Lielais dzintars“ un fonds „Mākslai vajag telpu“ aicina uz izcilās latviešu gleznotājas Džemmas Skulmes jaunāko darbu izstādi  - ‘‘Krāsas garša‘‘.


Izstāde "Krāsas garša" ir unikāla iespēja iepazīties ar visjaunākajiem Džemmas Skulmes darbiem. Tie gleznoti 2016.gadā un pārsteidz ar radošo uzdevumu vērienu. Izstādē skatāmās gleznas ir krāsas vieliskuma un abstrakta simbolisma izgaršošana. Māksliniece atzīst, ka darbi tapuši, izbaudot "to labo, meditatīvo sajūtu, kas rodas, satiekoties ar krāsu". Vienlaikus gleznas radušās kritiskā dialogā ar pašas Skulmes līdzšinējo veikumu un ar moderno glezniecību plašākā skatījumā - "tā ir pretestība pret tiem smukajiem, labajiem paņēmieniem", komentē māksliniece. Izstādi "Krāsas garša" var dēvēt par Džemmas Skulmes "atbrīvošanās ceļa" (E. Kļaviņš) turpinājumu.

Viņa allaž turējusi roku uz aktuālās kultūras pulsa, aicinājusi ar lepnumu uzlūkot tās izcilākos pārstāvjus un mudinājusi uz šo cilvēku virzīto procesu izpratni caur savstarpēju dialogu. Tāpat viņas darbos rodamie ekspresīvie, abstrakcionistiskie tēli – sievietes kariatīdes, tautumeitas, sēdošās, dejojošās, rēgainie putnu biedēkļi un mātes – vēršas ārpus gleznu ietvara, lai dalītos personiskos atklājumos un pārdzīvojumos – ilgās, iekšējā neizpratnē, šaubās, sajūsmā un skumjās. 

Džemmas Skulmes personālizstādi "Krāsas garša" organizē koncerzāle „Lielais dzintars“ sadarbībā ar fondu "Mākslai vajag telpu". Īpašs paldies Jānim un Dinai Zuzāniem, Ivaram Kesenfeldam un viesnīcai „Promenade hotel“. Izstādes kuratore - Inga Šteimane.

Izstāde 1.stāva mākslas telpā Civita Nova līdz 2017.gada 30.jūlijam bez ieejas maksas būs skatāma koncertzāles darba laikā no 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15.