03/04/2017
pirmdiena 19:00
DZINTARAM JURGELAITIM 50

Dzintara Jurgelaiša vārdā nosauktajā Liepājas koncertzāles „Lielais dzintars” Kamerzālē,  3.aprīlī, plkst 19 notiks koncerts "Dzintaram Jurgelaitim 50", kurā piedalīsies pirms nu jau četriem gadiem negaidīti mūžībā aizgājušā mūziķa draugi un audzēkņi – Liepājas, Rīgas un Helsinku simfonisko orķestru mūziķi.


Koncerts būs ievērojams arī ar to, ka pirmo reizi uz vienas skatuves muzicēs tik daudzi fagotisti.

Dzintara Jurgelaiša piemiņas koncertā muzicēs gan klarnetists Ints Dālderis, Zviedrijā dzīvojošais un strādājošais fagotists Anrijs Ivanovskis, Helsinku operas orķestra fagotu grupas koncertmeistars Janne Pulkinens, gan Liepājas stīgu kvartets, LSO mūziķi – fagotists Artis Zēns, obojists Mārtiņš Zālīte un trompetists Jānis Ivuškāns, arī pianiste Agnese Egliņa un mūziķi no Rīgas orķestriem – fagotisti Aivis Klibinskis, Normunds Zvejnieks, Reinis Burkins un Mārtiņš Grīnbergs.

Koncerta programma paredzēta ļoti daudzveidīga – skanēs gan Mocarta un Pulenka, gan Mendelszona un vēl daudzu citu autoru populāri darbi. Gaidāms arī komponista Emīla Zilberta skaņdarba „Sarunas ar draugu” fagotam un elektronikai pirmatskaņojums Latvijā, ko izpildīs fagotists Anrijs Ivanovskis. 

Fagotists Dzintars Jurgelaitis bija pieredzējis mūzikas pedagogs, ilggadējs Liepājas simfoniskā orķestra (LSO) koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistars un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas pasniedzējs un orķestra vadītājs. 


Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris