08/12/2019
svētdiena 15:00
Indija sastop Turciju. Klejotāja lūgšana

Muzikālais projekts BAUL MEETS SAZ

Kamerzāles sērija PERSONĪGI


Kristāldzidra balss un neparasti Indijas un Turcijas mūzikas instrumenti. Skaņu un ritmu nebeidzama bagātība. Pārpasaulīgs prieks un dziļas skumjas, garīgums un dusmas, poētisms un lūgšana. Koncerts, kurš aizvedīs klejojumos pa tāltālām zemēm, ļaus izbaudīt Austrumu krāsas un piedzīvot dvēseles veldzi mūzikā.

Pāris gadus atpakaļ dziedātājs un turku mūzikas instrumenta - garkakla lautas jeb saz - virtuozs Emre Giltekins iepazina izcilo Indijas tradicionālās mūzikas duetu - dziedātāju Malabiku Brahmu un instrumentālistu Sandžaju Khjapu. Kopā viņi radīja unikālu muzikālo projektu “Baul Meets Saz”, kurā sastopas indiešu un turku tradicionālās kultūras.

Dueta Malabikas Brahmas un Sandžaja Khjapas radītās mūzikas saknes meklējamas Austrumu Indijas Baul kultūrā, kurā mūziķi klejo no vienas vietas uz otru, izpildot garīgās mūzikas repertuāru un aptverot kā hinduisma un budisma, tā islāma, jogas un tantras tradīcijas. Muzikāls un garīgs ir arī Emres Giltekina mākslinieciskais ceļš. Līdzības saskatāmas kā mūziķu repertuārā, tā nomādiskajā dzīvesveidā un atbalsīs, kas saklausāmas viņu dzejā un dzīves filosofijā.

Vēlme izteikt un vērst plašumā abu seno tradīciju un kultūru sastapšanos iedvesmoja mūziķus pārvarēt ģeopolotiskās robežas. 2018. gada vasarā trijotne radīja savu kopīgo mūzikas albumu “Namaz” (“Lūgšana” - no turku valodas), kas pirmo reizi būs dzirdams arī Latvijā.

Albums ir veltījums mākslinieku pārstēvoto kultūru kopīgajām vērtībām. Tajā viņi apšauba robežu nozīmi un apdzied brīvību, ceļošanu, labbūtību un mīlestību. Mūzikas kritiķi albumu nodēvējuši par muzikālo dārgakmeni (Rootstime) un raksturo kā “maģisku sastapšanos, kas pārvērš vakaru, (...), neparastu garīgu pieredzi, kas šajā pasaulē ar mākslīgi radītām robežām, ir dziļi mistiska un mierinoša.” (Fonte Esterna, MB News Italy).

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai pie koncertsērijas atbalstītāja „Andrito Kafijas Grauzdētava” sarūpētās kafijas tases baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Dalībnieki:

Emre Giltekins (Emre Gültekin), vokāls un garkakla lauta jeb saz

Malabika Brahma (Malabika Brahma), vokāls

Sandžajs Khjapa (Sanjay Khyapa), perkusijas (dubki) un lauta (dotara)

Video:


Biļetes: sākot no 10,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:

10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Koncerts ietverts kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” rudens abonementā. Abonements uz visiem četriem “Personīgi” koncertiem pieejams par īpaši draudzīgu cenu - 30 eiro. Cena spēkā līdz 1. jūnijam.

Kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” rudens abonementa koncerti:

Svētdien, 22. septembrī, plkst. 15.00: Vestards Šimkus. Koncertizrāde “Novecento"
Svētdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00: Saruna ar Bahu
Svētdien, 10. novembrī, plkst. 15.00: Trimdas meditācijas. Rīgas Vokālais kvartets
Svētdien, 8. decembrī, plkst. 15.00: Indija sastop Turciju. Klejotāja lūgšana

Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars