27/04/2019
sestdiena 18:00
Irāņu mūzikas leģenda Saeids Šanbehzade / Pasaule Lielajā dzintarā/ Irāna
Pirmo reizi Latvijā ar savu vienīgo koncertu Liepājā viesosies irāņu kulta grupa, pasaules mūzikas ansamblis Shanbehzadeh Ensemble. Tās līderis, irāņu mūzikas leģenda Saeids Šanbehzade (Saeid Shanbehzadeh) ar savu eksotisko, oriģinālo un rietumos tik neierasto mūziku un deju jau pārsteidzis pasaules prestižākos mākslas centrus un koncertzāles, tai skaitā, Kenedija Mākslas centru Vašingtonā, Pierre Boulez Saal Berlīnē, koncertzālēs Ķīnā, Brazīlijā un Ziemeļamerikā.

Koncertprogramma piedāvā unikālas, teju vai hipnotiskas dejas un meditatīvu mūziku no tālā, mītiem apvītā Persijas līča, kas uz Dienvidirānu pirms vairākiem gadsimtiem atvesta no Āfrikas. Koncerts būs kā intīms ceļojums uz burvju paklāja, kurā aicina grupas līderis Saeids Šanbehzade un viņa uzticamie ceļabiedri - Rostams Mirlašari (Rostam Mirlashari), Nagibu Šanbehzade (Naghib Shanbehzadeh) un Šeida Bozorgmēra (Sheida Bozorgmehr). Ansambļa maģiskie ritmi un melodijas skatītājus Irānā, Eiropā un Ziemeļamerikā priecē jau kopš 1990. gadiem.

Shanbehzadeh Ensemble ir irāņu mūzikas ansamblis, kas teju pirms 30 gadiem izveidots Bušerā, Irānas dienvidos un izpilda reti atskaņotu Bušeras provinces tradicionālo mūziku un deju. Vēsturiski šo provinci apdzīvojuši galvenokārt afrikāņu un arābu izcelsmes irāņi, tāpēc arī ansambļa skanējuma pamatā ir arābu un afrikāņu muzikālās tradīcijas un ritmi, ko papildina Persijas un Indijas ietekmes.

Ansamblis spēlēs Rietumu pasaulē maz iepazītus mūzikas instrumentus - Neyanban (irāņu dūdas), Neyjofti (dubultklarnete), Dammam (abpusēja cilindriska bunga), Zarbetempo un Pippeh (perkusijas), Senj (lokālas izcelsmes šķīvji), Bough (raga pūšaminstruments), kā arī flautu.

Grupas līderis un dibinātājs Saeids Šanbehzade ir starptautiski atzīts irāņu mūziķis un dejotājs. Saeida senči nāk no Zanzibāras, Austrumāfrikas, bet pats viņš dzimis Bušerā un jau 7 gadu vecumā sācis apgūt mūzikas instrumentu spēli un deju. Divdesmit gadu vecumā viņš izveidoja Shanbehzadeh Ensemble, ar kuru jau pirmajā darbības gadā ieguva 1. vietu prestižākajā Irānas mūzikas festivālā Fajr Music Festival Teherānā. Šodien Saeids dzīvo Parīzē un ir ne tikai izcils mūziķis, bet arī ievērojams etnomuzikologs un mūzikas, dejas un mūzikas teorijas profesors Toronto, Parīzē un Irānā.

Ansamblī:
Saeids Šanbehzade (Tradicionālie mūzikas instrumenti - Neyanban, Neyjofti, Neymourou, Dammam, Bough, kā arī deja)
Rostams Mirlašari (Tanburs un vokāls)
Nagibs Šanbehzade (Tradicionālais mūzikas instruments Zarbetimpo un perkusijas)
Šeida Bozorgmēra (Tradicionālais mūzikas instruments Pippeh, kā arī vokāls, plaukstas un deja)


NB! Sestdien, 27. aprīlī pirms sava koncerta Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” irāņu mūzikas leģenda un mūzikas teorijas profesors Saeids Šanbehzade (Saeid Shanbehzadeh) aicina uz tikšanos un sarunām. Pirmskoncerta sarunas, kas notiks plkst. 17.00 koncertzāles mākslas telpā Civita Nova, vadīs etnomuzikoloģe Anete Stuce. Dalība sarunās – bezmaksas.

Pirmskoncerta sarunas klausītājiem piedāvās plašāku ieskatu par mītiem apvītā Persijas līča mūziku, Dienvidirānas Bušeras provinces tradicionālo mūziku un deju, kā arī paša Saeida Šanbehzade un viņa ansambļa daiļradi. 

Koncerta ilgums: 1h 15 min, vienā daļā

Biļetes: sākot no 10,00 eiro
Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars