07/07/2017 -
30/07/2017
IRINAS TĪRES FOTOIZSTĀDE “DZIRDĒT NOKLUSĒTO”
Koncertzāle “Lielais dzintars” fotomākslinieces Irinas Tīres 80.jubilejas gadā aicina uz foto izstādi “Dzirdēt noklusēto”, kuras tapšanā piedalījušies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi.

“No jaunības laika manā atmiņā ir simfoniskās mūzikas koncerti, kas notika Liepājas Mūzikas vidusskolas zālē ... Tos klausījos kopā ar vecākiem, kuri stāstīja arī par pirmajiem koncertiem Kūrmājas prospekta galā esošajā estrādē. Vēlāk uz Simfoniskā orķestra koncertiem devos arī kopā ar dēlu un mazdēliem Graudu ielas zālē, “Pūt, vējiņi” estrādē, bet Liepājas teātrī baudīju visus Pianisma zvaigžņu festivāla koncertus. Man patika fotografēt mūziķus un radās iecere veidot attēlus, kuros mūziķi ar saviem instrumentiem ir pilsētvidē pie dažādiem metāla kalumiem un lējumiem. Man šķita, ka tā varu parādīt mūziķi un izcelt arī skaisto metāla režģu un mežģīņu ritmus, to vijīgumu,” par iedvesmas avotiem izstādes tapšanā stāsta fotogrāfe Irina Tīre.

“Šajā, jubilejas gadā gribu parādīt cieņu un mīlestību orķestrim, kuru mūziķu sastāvs gan ir mainījies. Šie attēli ir arī “slavas dziesma” brīnišķīgajiem metāla veidojumu meistariem, kuru darbi dzīvo, bet viņu vārdus mēs nezinām. Labākajā gadījumā zināmi tikai darbnīcu, pilsētu vai valstu nosaukumi, kur tie radīti,” stāsta māksliniece.

Irina Tīre sirsnīgi pasakās mūziķiem, kuri veltījuši savu laiku ieceres īstenošanā, kā arī vēsturniekam Gunāram Silakaktiņam par palīdzību izstādes tapšanā.

Pirmo reizi fotogrāfiju izstāde Liepājā prezentēta 2007.gadā, piecus gadus vēlāk izstādes turpinājums tika prezentēts digitālā veidā, uz ekrāniem, bet šogad, mākslinieces 80.jubilejas gadā attēlu izlase apskatāma Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Izstāde līdz 30.jūlijam apskatāma katru dienu koncertzāles darba laikā bez ieejas maksas.

Norises vieta: 2.stāva galerija
Organizē: Lielais dzintars