10/12/2017
svētdiena 16:00
Islandes nedēļas nogale: Filips Glāss. Vikingurs Oulafsons. Klavierdarbi

Svētdien, 10. decembrī pulksten 16 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” solokoncertu sniegs “Islandes nedēļas nogales” mākslinieciskais vadītājs, starptautiski atzītais pianists un Deutsche Grammophon mākslinieks Vikingurs Oulafsons.


Pēcpusdienas koncertprogrammā Vikingurs izpildīs etīdes no sava jaunākā, 2017. gadā izdotā ieraksta Philip Glass. Piano Works by Vikingur Olafsson, ko mūzikas kritiķi novērtējuši kā vienu no izcilākajām Glāsa interpretācijām. Koncerta otrajā daļā pianistam uz skatuves pievienosies arī Liepājas stīgu kvartets.

“Esmu secinājis, ka tā nav repetīcija,” par Glāsa ierakstu teicis Oulafsons, “es to redzu nevis kā iešanu pa vienu un to pašu ceļu, bet drīzāk kā spirālveida ceļojumu, kurā vienmēr var atrast jaunas perspektīvas.”

Vikingurs Oulafsons dzimis un pirmo muzikālo izglītību ieguvis Islandē, 16 gadu vecumā kā solists-brīnumbērns pirmo reizi koncertējis ar Islandes Simfonisko orķestri, bet, sasniedzot pilngadību, pārvācies uz Amerikas Savienotajām valstīm un uzsācis studijas vienā no prestižākajām mūzikas augstskolām pasaulē - Ņujorkas Džuliarda skolā (The Juilliard School of Music).

Saņēmis neskaitāmus muzikālos apbalvojumus Islandē, tajā skaitā vairākkārt atzīts par Gada mākslinieku, izcilais pianists pērn parakstīja ekskluzivitātes līgumu ar vienu no nozīmīgākajām klasiskās mūzikas ierakstu kompānijām pasaulē - Deutsche Grammophon - un klajā laida ierakstu ar jau pieminētajām Filipa Glāsa etīdēm. Arī par šo veikumu BBC Music Magazine un Gramophone kritiķiem atlika vien noelsties, sakot: “Elpu aizraujošs, izcils pianists!” un atzīstot, ka “ir tikai daži mūziķi, kuru talants un radošā intuīcija būtu salīdzināma ar Vikingura spējām.”

Arī New York Times, Le Monde un The Telegraph kritiķi slavē Oulafsona interpretāciju dziļumu, ekspresiju, kaislīgo muzikalitāti, eksplozīvo virtuozitāti un vulkānisko temperamentu, intelektuālo zinātkāri un tieksmi pēc izaicinājumiem, uzsverot, ka viņam piemīt reta dāvana izgaismot labi zināmu darbu negaidītos virzienos, radot pašam savu, neparastu mūzikas pasauli.

Vikingurs Oulafsons vienlaikus ir arī 3 mūzikas festivālu mākslinieciskais direktors – 2012. gadā pēc viņa iniciatīvas izveidots Reykjavík Midsummer Music festivāls Harpas koncertzālē Islandē, dažus gadus vēlāk, ņemot vērā šī festivāla panākumus, Vikinguru uzaicināja par festivāla Vinterfest redaktoru Zviedrijas pilsētā Morā, bet šogad pēc Vikingurs koncertzāles "Lielais dzintars" 3 dienu mūzikas programma “Islandes nedēļas nogalei” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.
 
Biļetes: €7-15    
Kopbiļete:  € 35

Visus "Islandes nedēļas nogales" pasākumus iespējams apmeklēt iegādājoties kopbiļeti par izdevīgāku cenu € 35 : šeit
Jūsu ērtībai kopbiļete jāsamaina pret aproci koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā 

Koncerts 2 daļās . Aptuvenais norises ilgums: 1h 45min
Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais Dzintars

PROGRAMMA :

FILIPS GLĀSS (Philip Glass 1937) 

I daļa:

Atklāšana (no Glassworks) 8’

Etīde Nr 9 3’

Etīde Nr 15 8’

Etīde Nr 18 6’

Etīde Nr 2 6’

Etīde Nr 3 4’


II daļa:

Etīde Nr 2 –

Kristiana Badzuras (Cristian Badzura) aranžijā 6’

Etīde Nr 13 4’

Etīde Nr 20 11’

Etīde Nr 5 9’

Etīde Nr 6 6’

Atklāšana – Kristiana Badzuras (Cristian Badzura) aranžijā 7’