24/04/2018
OTRDIENA 20:00
Jam Session ar Bertu Moreno & Maksimu Perepelicu
Otrdien, 24.aprīlī, pulksten 20 koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" notiks jau par tradīciju kļuvušais muzikālais pasākums "Jam Session".

Tā īpašie viesi šoreiz būs ASV dzīvojošie mūziķi – spāņu saksofoniste, komponiste Berta Moreno un latviešu izcelsmes kontrabasists, aranžētājs un producents Maksims Perepeļica.

Arī šoreiz pēc koncerta sekos brīvās improvizāciju daļa, tāpēc ikviens ir laipni aicināts piedalīties, ņemot līdzi savu mūzikas instrumentu. Ja kāds vēlēsies dziedāt, tad arī to droši varēs darīt, pievienojoties pamatsastāvam.

Komponiste Berta Moreno ir džeza saksofoniste un komponiste, kas ir kļuvusi par vienu no interesantākām savas paaudzes tenorsaksofonistēm. Viņa ir balvas "2017 Global Music Awards", "2016 Sidney Zolot" un "2015 BMI/Evelyn Buckstein" ieguvēja. Berta Moreno vairāku gadu garumā ar savu kvartetu ir apceļojusi Eiropu un ieguvusi 1. vietu konkursā "Zoetermeer Jazz Competition" un 2. publikas balvu konkursā "Leidse Jazz Competition", kas norisinājās Nīderlandē 2013.gadā.

Savukārt Ņujorkā dzīvojošais starptautiski atzītais latviešu džeza kontrabasists Maksims Perepeļica koncertējis lielākajos festivālos, koncertzālēs Eiropā, Austrālijā un ASV. Piedalījies dažādās TV pārraidēs un radio programmās. Uzvarējis vairākos starptautiskos džeza konkursos un veicis ierakstus ar dažādiem pasaules klases džeza mūziķiem. Maksims ir uzvarējis trīs starptautiskos džeza konkursos Nīderlandē: "Leidse Jazzaward 2011" kopā ar David Sancho trio , "Dordtse Sena Jazz Prijs 2013" kopā ar The Hat Bangers un "Zoetermeer Jazz Concours 2013" kopā ar Kind of Brown kvartetu.

Berta Moreno kopā ar Maksimu Perepeļicu ir izdevuši kopīgu džeza albumu "Mazie solīši" ("Little Steps"). Tas sastāv no astoņām kompozīcijām, kas vēsta par sievietes ceļojumu uz sava sapņa sasniegšanu – kļūšanu par džeza mūziķi. Albums ierakstīts 2016.gadā Ņujorkā ar pieprasītākajiem džeza muzikantiem, laureātiem un nominantiem prestižajai mūzikas Grammy balvai. Albums "Little Steps" saņēma balvu "Global Music Awards" kā "2017.gada labākais albums", tika nominēts prestižai spāņu prēmijai MIN 2018. Turklāt šogad Berta Moreno pati saņēma balvu kā gada labākā saksofoniste.

Ieeja bezmaksas

Norises vieta: Mākslas telpa Civita Nova
Organizē: Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar Lielais dzintars