07/04/2019
svētdiena 17:00
Kamermūzikas šedevri. Klavieru trio

Kamerzāles sērija PERSONĪGI


Jozefs Haidns, Johanness Brāmss un Francis Šūberts - tie ir mūzikas dižgari, kuri radījuši izcilākos kamermūzikas meistardarbus un kuru vārdi pasaulei komentārus neprasa. Elīna Bukša savu vārdu pasaulē ierakstījusi kā viena no talantīgākajām jaunās paaudzes latviešu vijolniecēm. Viņa savu meistarību izkalusi prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapellā Beļģijā un pierādījusi sevi neskaitāmos starptautiskos konkursos. Koncertā “Kamermūzikas šedevri. Klavieru trio” šīs izcilās personības sastapsies. Bukša kopā ar domubiedriem - spilgto krievu pianistu Pāvelu Koļesņikovu un virtuozo franču čellistu Aureljēnu Paskālu - atskaņos slaveno klasiķu skaņdarbus klavierēm.


Talantīgie mākslinieki kopā veido Trio Aventure, par ko Elīna Bukša stāsta: “Šis klavieru trio ir ilgi lolots sapnis. Ar Pāvelu mūsu duo pastāv jau vairāk nekā septiņus gadus, un vienu dienu mēs nolēmām, ka būtu lieliski atrast čellistu, ar ko kopā atklāt aizvien jaunu repertuāru un eksperimentēt ar stiliem un programmu kombinācijām. Pēc mūsu pirmā koncerta ar franču čellistu Aureljēnu Paskālu mums visiem bija skaidrs - mēs viens otru jūtam un saprotam, mūs vieno domu brīvība un interese atklāt, improvizēt un meklēt aizvien jaunus veidus, kā izteikt sevi mākslā.”


Piedalās:

Elīna Bukša, vijolniece

Pāvels Koļesņikovs (Pavel Kolesnikov), pianists

Aureljēns Paskāls (Aurelien Pascal), čellists


Programmā:


1. daļā

Jozefs Haidns (J.Haydn, 1732-1809) Piano Trio Nr.44 in E major Hob. XV/28

Johanness Brāmss (J.Brahms, 1833-1897) Piano Trio Nr.1

2. daļā

Francis Šūberts (F.Schubert, 1797-1828) Piano Trio Op.100


Koncertu ierakstīs „Latvijas Radio 3 – Klasika”


Par mūziķiem

Elīna Bukša ir viena no talantīgākajām Latvijas jaunās paaudzes vijolniecēm. Mūziķe saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2012 kategorijā “Gada debija” un ir prestižā Vindzoras starptautiskā stīginstrumentu, kā arī daudz citu starptautisku konkursa laureāte. Kopš debijas ar Liepājas Simfonisko orķestri 12 gadu vecumā Elīna Bukša uzstājusies daudzviet Eiropā un Krievijā - ar LNSO, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, Sinfonietta Rīga, Sinfonia Varsovia, Collegium Musicum Riga, Lježas Karalisko filharmonisko orķestri, Dienvidrietumvācijas filharmonisko orķestri, Maskavas kamerorķestri, Valonijas Karalisko kamerorķestri un Kansai SO (Japāna), Pētera Čaikovska Lielo SO u.c. Skaņu ierakstu apgādā Alpha Elīna Bukša ierakstījusi divus tvartus ar Kamila Sensānsa un Eduāra Lalo vijolkoncertiem, un abi CD saņēmuši Eiropas kritiķu atzinību.


Mūzika studijas spilgto vijolnieci aizvedušas uz prestižo Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelu Beļģijā pie slavenā franču vijolnieka Ogistēna Dimē. Bukša spēlē Domeniko Montanjanas 1723. gadā darinātu vijoli, kuru mūziķei atvēlējusi Karalienes Elizabetes Mūzikas kapela.


Krievu pianists Pāvels Koļesņikovs Londonas Wigmore Hall debitēja 2014. gadā. Laikraksts The Telegraph viņa uzstāšanos toreiz novērtēja ar piecām zvaigznēm un nodēvēja par vienu no neaizmirstamākajiem notikumiem, kādu Londona pēdējā laikā piedzīvojusi. Kopš 2012. gadā Koļesņikovs kļuva par The Honens starptautiskā klavieru konkursa laureātu, viņš uzsāka savu koncertdarbību pa visu pasauli - Lielbritānijā, Vācijā, Dienvidkorejā, Francijā, Kanādā, ASV, Krievijā, Austrijā, Spānijā, Japānā u.c. Pagājušajā sezonā Koļesņikovs uzstājas kopā ar BBC Symphony un BBC Philharmonic Orchestras, kā arī devās Eiropas koncertturnejā ar Čehijas Nacionālo un Flandrijas simfonisko orķestri. Pianists izdevis vairākus augsti novērtētus mūzikas ierakstus.


Franču čellists Aureljēns Paskāls savos 24 gados jau izpelnījies starptautisku atzinību ar savu nepārspējamo virtuozitāti un muzikālo intuīciju. Viņš ir vairāku prestižu starptautisko konkursu laureāts, t.sk., jaunākais Karalienes Elizabetes konkursa finālists un ceturtās balvas ieguvējs. Paskāls kopā ar orķestriem koncertē visā Eiropā un Āzijā, ir uzstājies prestižākajos pasaules mūzikas festivālos.


Koncerta ilgums: 115 min, starpbrīdis 20 min


Biļetes: sākot no 10,00 eiro

Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%


Grupu biļetes:

10-30 personas – 20%

30 un vairāk personas -25%


Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars