26/05/2020
OTRDIENA 19:00
KLĀTIENES koncerts. Imanta Kalniņa dzimšanas diena.
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 26. maijā plkst. 19.00 ar koncertuzvedumu “Kamēr vēl gliemeži skrien” aicina svinēt tautā mīlētā komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienu. Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē pēc vairāk nekā divu mēnešu pauzes aicināti pirmie 20 klausītāji. Savukārt pārējiem komponista daiļrades cienītājiem uzvedumu būs iespēja vērot tiešraidē, esot pie saviem ekrāniem visā Latvijā un pasaulē. 

Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienā, 26. maijā, par godu tautā mīlētajam komponistam savu pirmo tiešraidi piedzīvos koncertprogramma “Kamēr vien gliemeži skrien”. Tajā režisore Māra Ķimele kopā ar mūziķiem Daumantu Kalniņu un Kasparu Zemīti radījuši stāstu, kas aizsniedzas līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem, atskaņojot gan mazāk zināmas, gan klausītāju iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas. Tās no rotaļīgām pāriet domīgās, no līksmām kļūst intīmas. Dziesmas skan, švirkst, ducina un čukst kā gaisā smaržojoša vasara.

Skaņdarbus programmai atlasīt palīdzēja komponists un diriģents Juris Vaivods. Koncertuzvedums veidots kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atspoguļojot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī atklājot Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību.

Līdzās dziesmām izskan instrumentālie skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru spēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laika ritējumu. Tās caurvijas koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku ar šodienu.


Video:  Fragments no Imanta Kalniņa dzimšanas dienas koncerta/ "Pēc skaudra maiguma" Koncerta ilgums: aptuveni 90 minūtes

Organizē: Koncertzāle LIELAIS DZINTARS sadarbībā ar Mūzikas namu DAILE

Atbalsta: Liepājas pašvaldība

Biļetes cena: 20 eiro no personasAicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Koncertzāles Lielā zāle apmeklētājiem būs atvērta 30 minūtes pirms koncerta sākuma.

Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka

- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.