05/06/2020
PIEKTDIENA 22:00
Kosmiska elektronika uz “Lielā dzintara” jumta. Tiešraides koncerts
Šajā neparastajā laikā koncertzāles un kultūras iestādes meklē arvien jaunas koncertēšanas formas. Ja klausītājiem nav iespējams nākt pie mums, mēs ejam pie klausītāja! Pandēmijas apstākļos, kad pulcēšanās ir ierobežota, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” ir sagatavojusi jaunu vasaras programmu, kura būs skatāma tiešraidē. Vasaras sezonu vēlamies atklāt ar spilgtu notikumu! Sadarbībā ar elektroniskās mūzikas vēstnešiem Latvijā - Dirty Deal Audio - esam saviem klausītājiem sagādājuši pārsteigumu, vēl nebijušu piedzīvojumu – koncertu uz koncertzāles “Lielais dzintars” jumta!

No koncertzāles jumta, saulei rietot un krāšņi iekrāsojot Liepājas panorāmu, tiešraidē būs klausāma ambienti kosmiska elektroniskā mūzika, kuru papildinās smalki veidota gaismu režija. Iecerēts, ka tiešraidē no jumta būs vērojami piecu spilgtu Latvijas elektroniskās mūzikas mākslinieku priekšnesumi.
Mākslinieki:

  • skaņu māksliniece un dzejniece Jeļena Glazova,
  • jauno mediju mākslinieks, mūziķis Glociks jeb Gustavs Lociks,
  • skaņu mākslinieks, elektroniskās mūzikas, kā arī teātra un kino mūzikas komponists un izpildītājs Toms Auniņš,
  • audiovizuālā organisma "Trihars" pārstāvji, skaņu mākslinieki Kristaps Biters, Pēters Riekstiņš un Rihards Vītols,
  • skaņu mākslinieks, viens no radio-raidījuma “Tīrkultūra” veidotājiem, pasniedzējs Reinis Semēvics.


Par gaismas režiju rūpēsies “Lielā dzintara” gaismu mākslinieks Mārtiņš Jansons, izgaismojot ne vien jumtu, bet arī visu koncertzāles ēku.

Interesentus, kuri pasākumu vēlas baudīt ārpus savas mājas, aicinām koncerta laikā viesoties Liepājas koncertzāles mākslas telpā “Civita Nova” (1. stāvā) un koncertzāles 2. stāva galerijā, kur, ievērojot visus drošības pasākumus un 2 metru distanci vienam no otra, vienlaikus līdz 25 cilvēkiem (skatītāju plūsmai regulāri mainoties) būs iespēja uz jumta notiekošo vērot uz lielā ekrāna un dzirdēt jaudīgās skandās.

Ar mūsu informatīvo partneru “Rietumu Radio” un laikmetīgās kultūras un mākslas pārraides “Tīrkultūra” gādību koncerta tiešraide būs klausāma arī radio viļņos FM 105,8 (Liepājā) un “Tīrkultūras” interneta platformā https://tirkultura.net.

Pasākuma ilgums: aptuveni 2 stundas

Bezmaksas tiešraide: skatāma “Lielā dzintara” Facebook kontā, Liepājas pašvaldības Facebook kontā, ziņu portāla “Delfi” Facebook kontā un klausāma “Rietumu radio” viļņos FM 105,8 (Liepājā), kā arī “Tīrkultūras” interneta platformā https://tirkultura.net.


Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Dirty Deal Audio

Dirty Deal Audio uzskatāmi par elektroniskās mūzikas vēstnešiem Latvijā. Radusies 2011. gadā, šī sabiedriskā iniciatīva par saviem mērķiem ir izvirzījusi laikmetīgās elektroniskās mūzikas jaunrades un pieejamības veicināšanu, mūziķu un skaņas mākslinieku profesionālās izaugsmes un radošās darbības atbalstīšanu, nozarē iesaistīto komunikācijas un sadarbības iespēju veicināšanu, kā arī jaunradītu kultūras vērtību aktualizēšanu uz izplatīšanu publiskajā telpā.

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

Liepājas pašvaldība, ziņu portāls “Delfi”, “Rietumu radio” un laikmetīgās kultūras un mākslas pārraide “Tīrkultūra”


Lūdzam ņemt vērā, ka sliktu laikapstākļu dēļ koncerts var tikt pārcelts.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta foto un video uzņemšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas koncertzāles mājas lapā lielaisdzintars.lv, sociālo tīklu kontos, kā arī publicēti plašsaziņas līdzekļos.