28/05/2018 -
03/06/2018
Latvijas Jaunā teātra institūta dejas ateljē
“Liepājas dejas ateljē” ir radošā darbnīca, rezidence un eksperiments, kas notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” no 28. maija līdz 3. jūnijam, un apvienos izpēti, individuālu radošo darbu un kolektīvās prakses. Seši jauni Latvijas un Ziemeļvalstu horeogrāfi satiksies, lai vienu nedēļu apdzīvotu visu “Lielā dzintara” ēku un attīstītu savas mākslinieciskās idejas atvērtā procesā un sadarbībā, ietekmējoties no arhitektūras, vides un viens no otra. Ateljē mērķis ir radīt horeogrāfisku kopstrādes telpu, iedvesmojoties no dabas un bioloģisko sistēmu pašorganizēšanās un kopdzīvošanas stratēģijām. 

Radošais process pēc būtības atšķiras no gatava mākslas darba, jo tajā ir vairāk pārpilnības, galējību un riska. Tas bieži paliek citu acīm neredzams, taču šoreiz būs uzmanības centrā.

Piedalās: Kristīne Brīniņa, Laura Stašāne, Elīna Lutce, Klāvs Liepiņš (Rīga/Reikjavika), Mira Kautto (Helsinki), Kadri Normetsa (Tallina), Rosa Omarsdottira (Brisele/Reikjavika). Darbnīcu vadīs dramaturģe Ana Dubljeviča (Belgrada).

Procesa noslēgumā, sestdien, 2. jūnijā Liepājas dejas ateljē vērs durvis apmeklētājiem, aicinot uz horeogrāfisku pastaigu "Lielajā dzintarā", kas vedīs cauri negaidītām vietām un situācijām. 

Informācija par iespēju apmeklēt pasākumu sekos.

Organizē: “Liepājas dejas ateljē” ir Latvijas Jaunā teātra institūta projekts sadarbībā ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” un ir daļa no starptautiskā projekta [DNA] aktivitātēm.

Atbalsta: ES programma “Radošā Eiropa” un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Norises vieta: Civita Nova 6 un koncertzāles publiskā zona