29/09/2018
sestdiena 17:00
Liepājas mākslas forums: Bens Frosts & Daniels Bjarnasons. Solaris

SÓLARIS – ceļojums iekšējā pasaulē, ceļojums sevī. Brīnumu, šausmu, bēdu un maiguma plūsma. Valdzinoša sajūtu pieredze.


Bens Frosts (Ben Frost) un Daniels Bjarnasons (Daniel Bjarnason) ir divi komponisti, kuri liek pazust atšķirībai starp eksperimentālo skaņas mākslu un dziļi izjustām melodijām. Frosta plašie, tumsnējie postindustriālie darbi kristalizējas klusa skaistuma brīžos pirms tie sadalās dzidrā, teju primitīvā troksnī, bet Bjarnasona orķestra mūzika vienubrīd savieno brutālu modernismu ar klasisku estētiku, bet jau nākamajā brīdī pārsteidz ar planējošām un gaistošām harmonijām. Austrālieša un islandieša sadarbībā klausītājiem tiks sniegts kas pavisam citāds - iedvesmojoties no Andreja Tarkovska (Andrei Tarkovsky) zinātniskās fantastikas filmas Solaris, tapusi unikāla sadarbība.

SÓLARIS - kluss, mierīgs un visu aptverošs simfonisks salikums, kas vienlaikus ir pārdabisks un ietekmīgs kā zinātniskās fantastikas klasika. Šī simfoniskā svīta izskanēs trauslās stīgu orķestra skaņās, kur harmonijas savijas un izkūst, pirms atkal pārveidojas un mijas ar nebeidzamiem ģitāras viļņiem...

Piedalās:
Bens Frosts (Ben Frost)
Daniels Bjarnasons (Daniel Bjarnason)
Sinfonietta Rīga

Koncertu papildinās video projekcijas. Vizualizāciju autori: Braiens Īno (Brian Eno) un Niks Robertsons (Nick Robertson).


Biļetes: sākot no 7,00 eiro
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars

Pasākuma biļetēm pieejamas atlaides:
· Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
· Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
· Grupu biļetes:
        10-30 personas – 20%
        30 un vairāk personas -25%

Uz Liepājas mākslas foruma notikumiem iespējams iegādāties arī kopbiļeti, kas apmeklētājiem sniedz iespēju par izdevīgāku cenu apmeklēt visu foruma programmu. Ierodoties pasākuma vietā, kopbiļete tiks samainīta pret visu pasākumu kopējo ieejas pasi. Kopbiļetēm atlaides netiek piemērotas.