29/09/2018
sestdiena 22:30
Liepājas mākslas forums: Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu
Lizbeta Gruveza (Lisbeth Gruwez, 1977) ir pasaules slavu iemantojusi beļģu dejotāja un horeogrāfe, kura kopā ar mūziķi un komponistu Mārtenu van Kauvenbergu (Maarten Van Cauwenberghe) Beļģijā izveidojusi laikmetīgās dejas un izrādes grupu Voetvolk. Dejas izrādē “Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu” intīmā vakara gaisotnē Gruveza dejā saplūdīs ar popmūzikas poēta Boba Dilana (Bob Dylan) aizkustinošajām dziesmām. Gruvezai dejojot, Boba Dilana dziesmas uz vinila platēm atskaņos Mārtens van Kauvenbergs. Tā būs saziņa bez vārdiem. Saikne starp diviem cilvēkiem caur 60. un 70. gadu dziesmām.

Sešu gadu vecumā Lizbeta Gruveza sāka dejot klasisko baletu un profesionālas dejotājas izglītību turpināja, studējot Stedelijk Instituut voor Ballet un P.A.R.T.S. Beļģijā. 1999. gadā dejotāja sāka strādāt slavenā, provokatīvā beļģu multimākslinieka Jana Fabra (Jan Fabre) deju “laboratorijā”. Jans Fabrs īpaši Gruvezai iestudēja savu skandalozo dejas izrādi Quando l’uomo principale è una donna (2004), kur viņas kailais dejotājas ķermenis, aizvien pārsteidzot skatītāju ar neiedomājamu virtuozitāti, dejas laikā vairākkārt transformējas no vīrieša uz sievieti, no cilvēka uz dzīvnieku, no taisnas līnijas uz apli utt. Tieši ciešā sadarbība ar Fabru Gruvezai atnesusi pasaules slavu.

Kopā ar mūziķi un komponistu Mārtenu van Kauvenbergu Lizbeta Gruveza 2007. gadā Beļģijā izveidoja laikmetīgās dejas un izrādes grupu Voetvolk, kura uzstājusies Aviņonas festivālā, Gugenheima laikmetīgās mākslas muzejā Bilbao, Venēcijas biennālē un citās pasaules mēroga kultūrtelpās. Tieši kopā ar van Kauvenbergu Gruveza uzstāsies arī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Par izrādi “Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu” Šveices laikraksts Tribune de Genève raksta: “Gruvezas kustību precizitāte ir apburoša, un to atkārtojums – hipnotizējošs. Viņa galvu uz priekšu noliec miljoniem reižu, griežas un griežas miljoniem reižu. Līdz sasniedz reiboni. Viņa un skatītājs.”


Biļetes: sākot no 7,00 eiro
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars

Apmeklētāju ievērībai: pasākuma norises laikā tiks smēķēts.

Pasākuma biļetēm pieejamas atlaides:
· Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
· Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
· Grupu biļetes:
        10-30 personas – 20%
        30 un vairāk personas -25%

Uz Liepājas Mākslas foruma notikumiem iespējams iegādāties arī kopbiļeti, kas apmeklētājiem sniedz iespēju par izdevīgāku cenu apmeklēt visu foruma programmu. Ierodoties pasākuma vietā, kopbiļete tiks samainīta pret visu pasākumu kopējo ieejas pasi. Kopbiļetēm atlaides netiek piemērotas.