27/09/2020
SVĒTDIENA 11:00
LMF. Kaka un pavasaris. Izrāde bērniem un vecākiem pl.11:00
Režisora Jāņa Znotiņa un aktrises Ances Muižnieces izrāde bērniem un vecākiem veidota pēc populārā igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem. Guntara Godiņa tulkotā grāmata, kas 2012. gadā iznāca bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs”, ir piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas un iemīļota līdz ar citiem šī autora latviski tulkotajiem darbiem – “Lote no izgudrotāju ciema” un “Sirlī, Sīms un noslēpumi”.  

Izrāde ir ne vien skatītāju iecienīta, bet ievērota arī no teātra profesionāļu puses – tā ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu 2015./2016. gada sezonā kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem.

Jānis Znotiņš: “Bērnu izrādes veidoju, lai muļķojoties sniegtu bērniem jēgpilnu stundu, kurā viņi iemācās ko jaunu. Manuprāt, Andruss Kivirehks to lieliski paveic savos stāstos – viņš ar provocējošu muļķību sasniedz dziļu jēgu par pasaules kārtību.”

Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c. Izrādei izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – slimība.

Izrāde “Kaka un pavasaris” tapusi ar pārliecību, “lai kaut ko iemācītos, vajag, lai ir interesanti un jautri,” saka Ance Muižniece.

Izrādes vizuālajos materiālos izmantotas Edmunda Jansona ilustrācijas grāmatai “Kaka un pavasaris”.Mākslinieki:


Režisors: Jānis Znotiņš


Scenogrāfs: Rūdolfs Bekičs


Aktieri: Ance Muižniece, Jānis ZnotiņšVideo:

LTV Kultūras ziņas video par izrādi:


LTV Rīta Panorāmas video: 


Norises ilgums: Aptuveni 1 stunda, vienā daļā

Biļetes: 8,00 eiro

Pērkot 5 un vairāk biļetes - atlaide 25%.

Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja bez maksas. Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete.


Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais dzintars. Izrāde tapusi sadarbībā ar izdevniecību “Liels un mazs”

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds