26/09/2020
SESTDIENA 11:00
LMF. Radošā darbnīca jauniešiem kopā ar tēlnieku Ivaru Drulli
Mākslas foruma otrā diena tiks atklāta ar bērnu un jauniešu radošo darbnīcu, kurā mākslinieks un tēlnieks Ivars Drulle caur radošām aktivitātēm mudinās jauniešus aizdomāties par tādām tēmām kā viltus ziņas un attēla manipulācija. Radošais process tiks balstīts uz fragmentiem no grāmatām, avīzēm, izgriezumiem - tā būs iespēja praksē izmēģināt attēla un informācijas manipulācijas metodes.  

“Kā kļūt par īstu skaistuli uz žurnāla vāka? Kā tiek "trollēti" politiķi? Kā atšķirt viltus ziņas no patiesām? Griezīsim, līmēsim un diskutēsim kopā!” aicina darbnīcas veidotāji “Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs”.

Radošajam procesam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.


Mērķauditorija: bērni un jaunieši, ģimenes ar bērniem

Pasākums ir bez maksas, iepriekš rezervējot dalību.

Reģistrācija būs pieejama no 2. septembra.

Dalībnieku skaits ir ierobežots.


Par darbnīcas vadītāju:

Ivars Drulle (dz. 1975. gadā Rīgā) 2000. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, 2001. gadā pēc-bakalaura studijās papildinājies Humbolta valsts universitātē ASV, 2003. gadā ieguvis maģistra grādu vizuālajās mākslās Montānas universitātē ASV. Kopš 2003. gada strādā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā par formas dizaina programmas vadītāju. Četras reizes nominēts Purvīša balvai. Izstādījies Latvijā, Lietuvā, ASV, Vācijā, Beļģijā, Zviedrijā, Krievijā un citās valstīs. No 2017. līdz 2019. gadam Drulle bija Valsts Kultūrkapitāla fonda eksperts, bet no 2018. līdz 2019. gadam ekspertu komisijas vadītājs un Padomes loceklis.

Radošā darbnīca turpinās mākslas telpā Civita Nova skatāmās izstādes “Nenorunātās tikšanās. 3. pietura” tematiku.

Projekta “Komunalka Community” satelītprogrammu izstādē “Nenorunātās tikšanās. 3. pietura” realizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija.


Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un Gētes institūtu Rīgā.

Atbalsta: Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija, Liepājas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds

Norises vieta: mākslas telpa Civita Nova

Norises ilgums: aptuveni 1h