23/02/2019
sestdiena 18:00
Marko Bīslijs. Itālijas Dienvidu dziesmas / Pasaule Lielajā dzintarā / Itālija
Pasaulslavenais baroka mūzikas interprets, itālis Marko Bīslijs (Marco Beasley) klausītājiem Liepājā piedāvās Itālijas agrīnā baroka aizkustinošās dziesmu melodijas un dejas. “Itālijas dienvidu dziesmu” programmā mākslinieki dosies pa pēdām Itālijas brīvajam garam – dabai, leģendām, rituāliem, seno dzejnieku vārdiem. 17. gadsimta dziesmās saklausīsim pagātnes mīlestību, zaudējumu sāpes un jaunas draudzības laimi. Līdzās Marko Bīslija tenoram dzirdēsim lautas, baroka ģitāras un tamburīnu skaņas, ko papildinās Līzelotes Folkertes (Lieselotte Volckaert) kaislīgās dienvidu dejas.

Temperaments un šarmanta smeldze ir šīs programmas atslēgas vārdi!


Piedalās:
Marko Bīslijs (Marco Beasley) – tenors
Fabio Akurso (Fabio Accurso) – lauta
Stefano Roko (Stefano Rocco) – arkilauta, baroka ģitāra
Leonardo Masa (Leonardo Massa) – kolašone
Vito De Lorenci (Vito De Lorenzi) – rāmja bunga
Līzelote Folkerte (Lieselotte Volckaert) – deja

Marko Bīslijs pēc renesanses mūzikas studijām Boloņas universitātē (Itālijā) strauji uzsāka spožu koncertu karjeru, nonākot pasaules prestižākajās koncertzālēs – no Mozarteum Zalcburgā līdz Concertgebouw Amsterdamā, no Accademia di Santa Cecilia Romā līdz Lincoln Center Ņujorkā.

Marko Bīslija dziedātāja, aktiera un rakstnieka personība atspoguļo bezrūpīgo Neapoles dvēseli, dzīvesprieku, radot mūziku, un vēlmi izgaršot dzejas un literatūras pasauli.

Viņa pētījumi vokālās mūzikas radīšanā un dziedāto tekstu skaidrība ir nesusi Bīslijam aizvien plašāku slavu. Holandes Teātra un koncertzāļu asociācija (Dutch VSCD) 2009. gadā talantīgo mākslinieku nominēja kā gada labāko izpildītāju.

Bīslijs var lepoties ar plašu diskogrāfiju. Lielākā daļa no viņa ierakstiem radīta kopā ar ansambli Accordone, bet 2014. viņš atstāja grupu, lai nonāktu pie vēl personīgāka un patstāvīgāka muzikālā ceļa. 2013. gadā klajā tika laists Bīslija albums Il Racconto di Mezzanotte, kurā dziedāšana vairāk kā jebkad iepriekš ir kļuvusi par vēstošu, intīmu stāstu, kuru ar savu balsi izstāsta dziedātājs. Līdz ar šī un nākamo albumu – Le Strade del Cuore (2016) un Catarì, Maggio, L'Ammore (2017) – izdošanu Bīslijs sācis producēt savus albumus pats personīgi, tos pārdod vienīgi koncertu vietās.

Stefāno Roko ir studējis lautas spēli Veronas konservatorijā un ieguvis mūzikas un skatuves mākslas grādu Boloņas Universitātē. Viņa aizņemtais koncertu grafiks ir ļoti daudzveidīgs, turklāt Stefāno regulāri uzstājas nozīmīgos starptautiskos festivālos. 1984. gadā kopā ar Marko Bīsliju un Gvido Morini (Guido Morini) viņš dibināja ansambli Accordone, kā arī daudzus gadus uzstājās šī ansambļa sastāvā. Viņš ir uzstājies arī ar daudzām citām grupām, tostarp Barocchisti di Lugano (vadītājs D. Fasolis), Baroque Orchestra, Oberon, Accademia degli Astrusi, Concertino Amarilli un kopā ar Fabio Akurso (Fabio Accurso) un Armonia delle Sfere.

Fabio Akurso ir uzstājies ar vairākiem senās mūzikas ansambļiem, tostarp Accordone, Laboratorio '600, Janas, Al Qantarah, Sarband un Dramsam. Spēlēdams lautu, ar daudziem no šiem ansambļiem viņš ir piedalījies arī ierakstos. Fabio ilgus gadus ir uzstājies kopā ar Marko Bīsliju, un aktīvā koncertēšana ir devusi iespēju piedalīties daudzos starptautiskos festivālos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā. Kā solo mākslinieks viņš ir ierakstījis visus renesanses laika lautista Hjerolamo Feručio (Hyerolamo Ferrutio) skaņdarbus un 2015. gadā izdeva disku ar pilnu Domeniko Bjančīni (Domenico Bianchini) repertuāru.

Leonardo Massa piedzima Neapolē. Viņš apguva čella spēli ar specializāciju baroka čellā pie S. Altobelli un M. Flaksmana, un ieguva uzstāšanās prasmes pie K. Koena, G. Nasillo un citiem. Pēc tam ieguvis maģistra grādu baroka un renesanses mūzikā Potencas universitātē. Massa ir vairāku starptautiski konkursu uzvarētājs. Šobrīd viņš ir Accademia Mandolinistica Napoletana mākslinieciskais vadītājs, kā arī čella profesors I.C."Socrates - Mallardo" un Mousikè mācību centrā. Viņš regulāri uzstājas vairāku ansambļu sastāvā un viņa diskogrāfijā ir vairāk nekā simts ierakstu.

Vito de Lorenci ir pasniedzis rāmju bungu ievadkursus Lečes Tito Schipa konservatorijā un sadarbojies ar slaveniem mūziķiem, piemēram, Terēzu de Sio (Teresa De Sio), Raiz, Džovanni Solimu (Giovanni Sollima), Rolfu Lislevandu (Rolf Lislevand) un Marko Bīsliju. Viņš ir piedalījies daudzos muzikālos projektos, tostarp Pizzica Sinfonica un Arteteka. Turklāt viņš ir strādājis ar daudziem orķestriem. De Lorenci ir apguvis mūzikas tradīcijas ārpus Eiropas un specializējies Indijas mūzikā Vicenza A. Pedrollo konservatorijā.

Līzelote Folkerte ir beļģu dejotāja un pētniece. Pēc maģistra grāda iegūšanas tulkošanā (itāļu, franču, nīderlandiešu valodas) viņa ir apguvusi senās dejas ar Barbaru Sparti (Barbara Sparti), Līvenu Bērtu (Lieven Baert), Brunu Gondoni (Bruna Gondoni), Cecīliju Grāciju Mouru (Cecilia Grácio Moura), Zigrīdu Tīhuftu (Sigrid T’Hooft) un Doroteju Vortelboeri (Dorothée Wortelboer). Šobrīd viņas akadēmiskā pētniecība fokusējas uz sešpadsmitā gadsimta deju meistara Fabricio Karozo (Fabritio Caroso) darbu. Viņas aizraušanās ar Itālijas dienvidu mūziku un dejām mudināja viņu izpētīt šīs tradīcijas gan kā dejotājai, gan dziedātājai, bet Marko Bīslijs uzaicināja viņu piedalīties kā solo dejotājai divās viņa aktuālajās koncertprogrammās.

Koncerta norisi atbalsta Itālijas Republikas vēstniecība Latvijā.

Koncerta ilgums: 1h 15 min, vienā daļā

Biļetes: no 7,00 eiro (pasākumam tuvojoties, biļešu ucena var tikt mainīta)

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars