02/02/2019
sestdiena 18:00
Mendelszons un Ravels. Spīķeru kvartets

Kamerzāles sērija PERSONĪGI


Koncertsērijā “Personīgi” godalgotā mūziķu savienība "Spīķeru kvartets" pirmo reizi vienā programmā atskaņos rietumu klasiskās mūzikas skaistākos darbus - vācu romantiķa Fēliksa Mendelszona un franču impresionista Morisa Ravela stīgu kvartetus. Tos papildinās pašmāju talantīgā komponista Andra Dzenīša kvartets "Interlūdija un atvadas".

“Spīķeru kvarteta” repertuārs ir daudzveidīgs un sniedzas no Vīnes klasikas pērlēm līdz pat mūsdienu partitūrām, īpašu akcentu liekot uz latviešu mūziku. Tā iekļauta arī jaunajā koncertprogrammā – Andra Dzenīša Trešais stīgu kvartets “Introversija un atvadas”, kas tapis pēc Pētera Vaska fonda pasūtinājuma un rakstīts tieši “Spīķeru kvartetam”.

“Šajā programmā esam iekļāvuši trīs ļoti atšķirīgu komponistu darbus – trīs dažādas pasaules, kuras visas mums ir fascinējošas. Ravels ar savām neparedzamajām un reizēm neiedomājamajām harmonijām, smaržām, krāsu gammu maiņām, ritmu labirintiem, Mendelszons ar savu tīro, jauneklīgo skatu, arī trauksmaini romantiskām brāzmām, Dzenītis ar savu tiešumu, pat skarbumu. Dzenīša kvartets "Interlūdija un atvadas", mūsuprāt, ir viens no labākajiem pēdējā laikā uzrakstītajiem skaņdarbiem. To spēlējot, katru reizi atrodam ko jaunu. Turpretim Mendelszona un Ravela kvartetus atskaņosim pirmoreiz. To atskaņošana mums ir gan liels izaicinājums, gan prieks,” par gaidāmo koncerta programmu stāsta “Spīķeru kvarteta” vijolniece Marta Spārniņa.

“Spīķeru kvartets” ir savienība mūzikā, kas radoši kopā muzicē kopš 2011. gada. Tajā vijoli spēlē orķestra “Sinfonietta Rīga” koncertmeistare Marta Spārniņa un viņas vietnieks Anti Kortelainens, altu – orķestra mūziķe Ineta Abakuka, bet čellu – Latvijas Nacionālā orķestra čellu grupas koncertmeistare Ieva Upatniece.

Raksturīgi kamerzāles koncertu sērijai “Personīgi” klausītājiem pēc koncerta būs iespēja tikties ar māksliniekiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Programmā:

I daļa
Andris Dzenītis/ Trešais stīgu kvartets "Introversija un atvadas" (2014) 14’
Fēlikss Mendelszons/ Stīgu kvartets Nr.2 Op.13 (1827) 30’

II daļa
Moriss Ravels/ Stīgu kvartets Fa mažorā (1903) 30’

Koncerta ilgums: Aptuveni 1h 30min, divās daļās

Biļetes: sākot no 10,00 eiro
Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar “Latvijas Koncertu” kamermūzikas programmu.