02/02/2019
sestdiena 18:00
Mendelszons un Ravels. Spīķeru kvartets

Kamerzāles sērija PERSONĪGI


“Spīķeru kvarteta” koncertprogrammas fokuss vērsts uz Fēliksa Mendelszona un Morisa Ravela skaņu mākslu. Romantiķa Mendelszona “Otrais stīgu kvartets op. 13” ir pilns aizrautības un jaunības degsmes, lielā mērā atspoguļojot komponista lielo cieņu pret Ludvigu van Bēthovenu. Franču impresionista Morisa Ravela sulīgajām skaņu krāsām piesātinātais “Stīgu kvartets” atzīstams par vienu no stīgu kvarteta žanra virsotnēm. Savukārt ievērojamā pašmāju laikmetīgās mūzikas skaņraža Andra Dzenīša trešais stīgu kvartets "Introversija un atvadas" tiek raksturots kā cilvēcīgi emocionāls un intraverti aizklāts darbs.

Spīķeru kvartets ir savienība mūzikā, kas neierasti saticīgi un radoši kopā muzicē kopš 2011. gada. Tajā spēlē orķestra Sinfonietta Rīga koncertmeistare Marta Spārniņa, viņas vietnieks Anti Kortelainens, orķestra altu grupas mūziķe Ineta Abakuka un Latvijas Nacionālā orķestra čellu grupas koncertmeistare Ieva Upatniece. Kvarteta nosaukums patapināts no tā galvenās mītnes – Spīķeru koncertzāles. Kvarteta repertuārs ir daudzveidīgs un aptver laika posmu no Vīnes klasikas pērlēm līdz mūsdienu partitūrām. Īpašu vietu repertuārā ieņem latviešu komponistu stīgu kvarteti. To atpazīstamības veicināšana ir viena no Spīķeru kvarteta misijām. Izdevniecība "Wergo" klajā laidusi Spīķeru kvarteta ieskaņotus visus Pētera Vaska stīgu kvartetus. Albumu ar Pirmo, Trešo un Ceturto stīgu kvartetu laikraksts "Forbes" 2018. gada februārī pasludinājis par mēneša albumu. Savā kompānijā kvartets labprāt uzņem arī citus mūziķus gan kopīgai saspēlei, gan ārpus mūzikas aktivitātēm. Viņus saista ne tikai mūzika, bet arī labs humors, dzīvesprieks un… kulinārija.

Raksturīgi kamerzāles koncertu sērijai “Personīgi” klausītājiem pēc koncerta būs iespēja tikties ar māksliniekiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Programmā:

I daļa

Andris Dzenītis/ Trešais stīgu kvartets "Introversija un atvadas" (2014) 14’
Fēlikss Mendelszons/ Stīgu kvartets Nr.2 Op.13 (1827) 30’


II daļa

Moriss Ravels/ Stīgu kvartets Fa mažorā (1903) 30’


Koncerta ilgums: Aptuveni 1h 30min, divās daļās

Biļetes: sākot no 10,00 eiro
Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar “Latvijas Koncertu” kamermūzikas programmu.