21/09/2018
piektdiena 19:00
Musica poetica un divi kapelmeistari / Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls
Jau vairākus gadus Ieva Ezeriete (soprāns), Lāsma Meldere‐Šestakova un Vitalijs Šestakovs (baroka vijoles), un Aigars Reinis (ērģeļpozitīvs) pēta un strādā pie dažādiem nezināmiem un mazpazīstamiem komponistu rokarakstiem un darbiem, kuri radīti tieši balsij ar divām vijolēm un continuo. 17. gadsimtā, kad strauji mainījās pasaules filosofiskais redzējums, kad pār racionālo virsroku guva cilvēka emocijas, mainījās arī mūzikas uzdevumi un mērķi.

Musica poetica ir termins, ar kuru apzīmē mūzikas komponēšanas mākslu 16. un 17. gadsimtā Vācijā. Tolaik komponista uzdevums bija saistīts ar aktīvu emociju izsaukšanu klausītājā. Arī Latvija var lepoties ar vairākiem tālaika mūzikas lielmeistariem, un šis ir koncertstāsts par Johanu Fišeru un Filipu Heinrihu Erlebahu - diviem kapelmeistariem, kuru mūzika reiz skanējusi kā Kurzemes hercoga galmā, tā Rīgā un dažādās Vācijas pilsētās.

Piedalās: Aigars Reinis ērģeļpozitīvs, Ieva Ezeriete - soprāns, Lāsma Meldere‐Šestakova - baroka vijole, Vitālijs Šestakovs - baroka vijole. 

Programmā: Johans Fišers, Filips Heinrihs Erlebahs

Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: Nodibinājums Via Cultura