14/08/2020
Piektdiena 19:00
PĀRCELTS UZ 28.12.2020. // 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. MAIJA KOVAĻEVSKA. DZIESMAS UN NOKTIRNES
Šis būs salonmūzikas koncerts pēc 19. gadsimta parauga – mājīgā gaisotnē, kur mūziķi un klausītāji ir ciešā tuvumā un domā līdzīgas domas.


Liepājas klausītāju iemīļotā dziedātāja Maija Kovaļevska 2020. gadu sāk ar Alises Fordas lomu Hamburgas Valsts operā un turpina ar Mimī Drēzdenes Zempera operā. Pa vidu – Liepājas festivāls ar Lūcijas Garūtas un Jāņa Mediņa skaistām, pārdompilnām dziesmām. Maijas pianists šajā programmā – Čīlē dzīvojošais latviešu virtuozs un augstskolas docētājs Armands Ābols. Maija un Armands sen vēlējušies būt uz vienas skatuves, un nu sapnis piepildījies.

Armanda solosniegumā skanēs Šopēna 9. opusa populārās noktirnes (naktsmūzika) un Šūmaņa “Bērnu ainu” izlase. Savukārt Rīgas kamerkora AVE SOL izcilā vīru grupa bagātinās programmu ar Franča Šūberta nepelnīti reti skanošām kordziesmām amplitūdā no idilliskām ainām līdz sakrālam pārdzīvojumam un atpakaļ pie galdadziesmas.

Iztēlojamies Vīnes vai Berlīnes aizpagājušā gadsimta pilsonisku interjeru, porcelānu un portjeras, klusas sarunas, iekārtojamies ērtāk un – baudām!

Maija KOVAĻEVSKA / soprāns
Armands ĀBOLS / klavieres
Māris KUPČS / ģitāra
Andris VEISMANIS / diriģents
Orests SILABRIEDIS / konferansjē
Rīgas kamerkora AVE SOL vīru grupa

Programmā:
Jānis MEDIŅŠ, Lūcija GARŪTA, Francis ŠŪBERTS, Frideriks ŠOPĒNS, Roberts ŠŪMANIS

Biļetes: no 10 eiro

Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris