23/02/2020
Svētdiena 15:00
Pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš

Kamerzāles sērija PERSONĪGI


Divdesmit četrus gadus jaunais Daumants Liepiņš ir viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunās paaudzes pianistiem. Mūziķis turpina studenta gaitas Zviedrijā, apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli.

Sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un šodien ir daudzu starptautisku pianisma konkursu laureāts. Uzvarējis prestižajā “Vendome prize” pianistu konkursā Šveicē (2019), izpelnoties ne tikai publikas ovācijas un žūrijas atzinību, bet arī iespēju ar solokoncertu debitēt slavenajā Verbjē festivālā Šveicē un ierakstīt disku "Steinway" ierakstu kompānijā. Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2017). 2019. gada martā kļuvis arī par laureātu Maria Canals Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā, bet 2018. gadā - par 2. vietas ieguvēju George Enescu Starptautiskā pianistu konkursa. Neordinārs talants - smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nav sveša arī harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas - saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas.

Liepājā talantīgais pianists atskaņos savu jauno koncertprogrammu, ko veido trīs klaviermūzikas “grandi”, izcilas un savstarpēji ļoti atšķirīgas klaviersonātes. Dzirdēsim vēlīno Franča Šūberta Lamažora opusu, ne mazāk populāro Friderika Šopēna Trešo sonāti siminorā, kā arī rumāņu komponista Džordžes Enesku Trešo sonāti, kas Latvijā tiks atskaņota pirmoreiz un būs šīs programmas īpašais numurs. Tā pārsteigs kā ar dabas skaņu imitācijām, tā tautiskajām melodijām, ugunīgiem ritmiem un fantāzijas lidojumu.

Programmā:

1. daļā
F. Šūberts - Sonāte lamažorā, D.959 (37’00)

2. daļā
F. Šopēns - Sonāte nr. 3 siminorā, op. 58 (25’00)
Dž. Enesku - Sonāte nr. 3 remažorā, op. 24 (20’00) - Latvijas pirmatskaņojums

Koncerta ilgums: 1h 42 min, 2 daļās

Biļetes: sākot no 10,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%
NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Koncerts ietverts kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” pavasara abonementā. Abonements uz visiem četriem “Personīgi” koncertiem pieejams par īpaši draudzīgu cenu - 30 eiro. Cena spēkā līdz 20. oktobrim.


Kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” pavasara abonementa koncerti:

Svētdien, 26. janvārī, plkst. 15:00: Brodska kvartets. Bēthovens un Šostakovičs
Svētdien, 23. februārī, plkst. 15:00: Pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš
Svētdien, 5. aprīlī, plkst. 15:00: Bahs. Grūvs. Saksofoni
Svētdien, 10. maijā, plkst. 15:00: Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets

Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars