07/07/2017
piektdiena 19:00
Pianista Daumanta Liepiņa solokoncerts

Pianists Daumants Liepiņš ir spilgta Latvijas jaunā pianisma zvaigzne, daudzpusīgs mākslinieks, harizmātiks solists, kā arī iejūtīgs un smalks kamermūziķis. 


Šogad pianists Daumants Liepiņš ir saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – “Lielo Mūzikas balvu” 2016, kategorijā gada “Labākais jaunais mākslinieks”un triumfējis konkursā “Nordic Piano Competition” Zviedrijā, iegūstot 1.vietu.

Daumants Liepiņš ir piedalījies pianistu konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot daudzas godalgotas vietas,kā arī uzstājies ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem, ieskaitot Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 2016. gada februārī Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā. 

Koncerta programmā izvēlētie skaņdarbi ir ļoti dažādi, tā ir iespēja pianistam spilgti parādīt gan savu virtuozitāti, gan muzikālo izpratni un emocionalitāti. Koncerta programmā iekļauti gan tādu mūzikas dižagaru kā Ludviga van Bēthovena un Sergeja Rahmaņinova sonātes, gan Semjuela Bārbera , gan Rodiona Šedrina, Žana Sibēlusa skaņdarbi.


Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: biedrība “Mākslas pieskāriens”

Programmā:

Ludvigs van Bēthovens - Sonāte nr. 3, op. 2 nr. 3 Domažorā

Ferencs Lists  - 2. balāde siminorā, s.171

Moriss Ravēls  -  Sonatīne

Sergejs Rahmaņinovs - 2. sonāte op. 36 Sibminorā (1931. g. revidētā versija)