05/09/2017 -
29/09/2017
Rasas Šmites un Raita Šmita izstāde "Runā ar mani"
“Runā ar mani” – Rasa Šmite, Raitis Šmits

“Runā ar mani" ir mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita mākslas pētījums par cilvēku un augu komunikāciju, kas īpaši tiecas izzināt attiecības starp dabu un cilvēkiem, bioloģiju un tehnoloģijām, bioloģiskajiem un sociālajiem procesiem. Interaktīvās izstādes centrā ir cilvēku komunikācija ar augošām pupām, un mākslinieki uzdod jautājumu: “Vai augi aug labāk, garāki un skaistāki, ja cilvēki ar tiem runā?”

Šoreiz māksliniekus interesē – kas ir tie vārdi, ko pupas vēlētos dzirdēt, lai tās varētu izaugt līdz Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" griestiem? To augošajām pupām būs iespējams pateikt gan internetā http://talktome.rixc.lv/ , gan  klātienē "Lielajā dzintarā". Teksta tiešsaistē nosūtītie vēstījumi augošajiem stādiem tiks "lasīti" priekšā visu diennakti. Būs iespēja arī izvēlēties, kādā balsī jūsu vēstījumi tiek atskaņoti – vienam no koncertzālē uzstādītājiem augiem dators skaļruņos "lasīs" sievietes balsī, otram – vīrieša balsī.

Vēstījumi tiks uzkrāti un analizēti gan pēc biežāk lietoto vārdu daudzuma, gan saistībām, kā vārdi savstarpēji tikuši lietoti. Tiešsaistē tiks analizēti dati par katra dzimuma balss vispopulārākajiem vārdiem, kā arī tiks izstādīts time-lapse jeb ilglaicīgi dokumentēts video no iepriekšējo gadu projektiem. Video tapis sadarbībā ar mākslinieku Mārtiņu Ratniku.

Projekts dažādās tā stadijās ir īstenots vērienīgās izstādēs gan Latvijā (LNB, Dzelzceļa muzejā, kim? Laikmetīgās mākslas centrā), gan ārzemēs (Šveicē, Beļģijā, Īrijā, Francijā u.c.).

Rasa Šmite un Raitis Šmits ir mākslinieki-novatori, kas strādā ar zinātni un jaunajām mediju tehnoloģijām kopš 20. gs. 90. gadu vidus, tai skaitā producējot procesā balstītas mākslas instalācijas un citus digitālās mākslas avangarda projektus. Rasa un Raitis ir dibinājuši Rīgas pirmo elektroniskās mākslas centru E-Lab , kas tagad zināms kā  Jauno mediju kultūras centrs RIXC.

Izstādes norisi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes Plānošanas reģions, Liepājas pilsēta, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Universitāte, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija.

Izstāde būs atvērta līdz 2017. gada 30. septembrim.

Norises vieta: Mākslas telpa Civita Nova
Ieeja: bez maksas
Organizē: “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC
Vairāk informācijas: http://smitesmits.com, http://rixc.org, rixc@rixc.org, 67228478, 26546776