13/03/2018
otrdiena 17:00
Sarunu Skola LAMPA #1. nodarbība Liepāja “Saruna, runas prasme un demokrātija: kā viss sācies”

Nodarbību vadīs Ilze Rūmniece, Latvijas Universitātes Klasiskās filoloģijas katedras profesore, Hellēnistikas centra vadītāja, Humanitāro zinātņu fakultātes dekāne.


Eiropeisko vērtību pamats ir antīkā pasaule, senie grieķi, romieši. Ieskatīties kādas lietas sākotnē nozīmē arī vismaz iemērkt pirkstus tās valodas faktos, kas šo lietu izteikusi un veidojusi (visi tie ir grieķu vārdi – dialektika, dialogs, rētorika, krīze, demokrātija, ētiskais un patētiskais).


Kā indivīds dzīvojis sabiedrībā un kā tā viņu ietekmējusi, ko no viņa prasījusi? Un otrādi. Īpaši spilgti to parāda attieksme pret valodu, pret (sa)runu, prasmi runāt un pārliecināt, iespaidot. Bet arī ieklausīties. Vai tas, kas kā svarīgs attīstījies "citos laikos", nav zaudējis savu vērtību šodien? Ja ir, tad kāpēc? Ja tomēr nē, tad – kā to uztveram un vai saredzam šodien, kad saziņas iespējas un veidi tik ļoti sazarojušies atšķirībā no antīkās pasaules laikiem?


Gan valodas, gan seno tekstu faktu sakārtojums un pārdomas par to visu lekcijas daļā; praktiski uzdevumi, iesaistot mūslaiku saziņas situācijas, un jautājumi sev pašam – praktiskajā daļā.


Ierašanās no plkst. 16.30


Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls, ko Sarunu festivāls LAMPA piedāvā festivāla starplaikā Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Nodarbībās ikviens interesents varēs iegūt zināšanas un praktiskas iemaņas, ko pielietot dzīvē un saskarsmē ar citiem cilvēkiem.


Sadarbības partneris un atbalstītājs: British Council pārstāvniecība Latvijā, Liepājas pašvaldība un koncertzāle "Lielais dzintars".


Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti (drukātā veidā vai viedtalrunī), kam var pieteikties: http://bit.ly/2FG2SfW


Norises vieta: kamerzāle

Organizē: Sarunu festivāls LAMPA sadarbībā ar Lielais dzintars