15/02/2020
Sestdiena 18:00
Skaistākās Francijas melodijas. Le Poeme Harmonique

Kā brīnišķīgs pārsteigums visiem mīlētājiem Valentīndienā Liepājā uzstāsies pasaulslavenais, šarmantais franču senās mūzikas ansamblis Le Poème Harmonique no Parīzes. Skanot dūdām, flautām, perkusijām un dažādiem senajiem instrumentiem, ansamblis izdziedās seno franču dziesmu programmu Aux Marches du Palais (“Uz pils kāpnēm”).


Šīs 15. - 19. gadsimta melodijas, kas ir kā populāras, tā mākslinieciski augstvērtīgas, ir īsti šedevri un mūsdienās veido daļu no Francijas kultūras mantojuma. Gadsimtiem ilgi franču dziesmas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Lai arī gadu gaitā tās ir pakāpeniski mainījušās, romances, ko dzirdēsim “Lielajā dzintarā”, joprojām ir plaši pazīstamas un mīlētas Francijā.


Ar šo muzikālo programmu ansamblis Le Poème Harmonique atgriežas pie tradicionālo Francijas dziesmu saknēm. Mākslinieki ir izzinājuši melodiju seno vēsturi un to oriģinālos tekstus, lai saviem klausītājiem piedāvātu patiesi autentisku skanējumu. Koncertprogrammas ieraksts saņēmis augstāko novērtējumu Francijā (Diapason d’or un Le Monde de la Musique (‘Choc’)). Līdz šim programma ir izpildīta daudzās prestižās koncertu vietās - Trianonas teātrī Francijā (Théâtre du Trianon), Atēnu Nacionālajā muzejā Grieķijā, Prāgas Pavasara festivālā Čehijā, Bostonas Senās mūzikas festivālā ASV, Iglesia de la Recoleta baznīcā Čīlē, Nacionālajā muzejā Tokijā un citur.

Le Poème Harmonique, kuru pirms 20 gadiem dibināja diriģents Vensāns Dimestrs, ir aizrautīgu mūziķu ansamblis, kas galvenokārt atskaņo 17. un 18. gadsimta mūziku. Izmantojot daudzveidīgus senos instrumentus, visi kopā viņi atklāj vēlīnās renesanses un agrīnā baroka laika poētisko elpu. Izceļoties kā uz Francijas, tā starptautiskajām skatuvēm, ansamblis pazīstams ar savām smalki izstrādātajām oriģionālajām programmām, kuru repertuāram raksturīga pētnieciska pieeja un apbrīnojams vokālais un instrumentālais skanējums.

Mūziķi:
Klēra Lefiliatra (Claire Lefilliâtre), soprāns
Seržs Gubiū (Serge Goubioud), tenors
Žofruā Bifjērs (Geoffroy Buffière), bass
Kristofs Telārs (Christophe Tellart), rata lira, dūdas
Pjērs Amons (Pierre Hamon), flautas, dūdas
Lukašs Perešs (Lucas Peres), viola da gamba
Žoels Grārs (Joël Grare), perkusijas
Vensāns Dimestrs (Vincent Dumestre), teorba, diriģents

Video:


Koncerta ilgums: 80 minūtes, vienā daļā

Biļetes: sākot no 10,00. Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 - 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais Dzintars