23/11/2019
sestdiena 18:00
Sona Džobarte. Afrikāņu koras virtuoze. Pasaule Lielajā dzintarā. Gambija

Kora ir afrikāņu stīgu instruments, ko dēvē arī par Rietumāfrikas arfu. Tas ir viens no nozīmīgākajiem Mandingo cilts instrumentiem, kas izplatīts Gambijā, Senegālā, Mali, Gvinejā un Gvinejas-Bisavas Republikā. Tradicionāli šo instrumentu spēlē tikai afrikāņu vīrieši – mūziķi, dzejnieki, trubadūri, kuri dzimuši griotu (Rietumāfrikas trubadūru) ģimenēs. Sona Džobarte (Sona Jobarteh) ir viena no griotu dzimtas atvasēm un pirmā sieviete pasaulē, kura kļuvusi par šī unikālā instrumenta virtuozi.


Sona iekarojusi pasaules skatuves ne vien ar virtuozo koras spēli, bet arī ar savu skaisto balsi un valdzinošajām melodijām. Mūzikā viņa runā par sev interesējošajām, vispārcilvēcīgajām tēmām – par kultūras identitāti, dzimti, mīlestību un cieņu pret savu zemi un vienam pret otru. Māksliniece ar saviem koncertiem uzstājusies visā pasaulē - gan dažādos pasaules mūzikas festivālos, gan koncertzālēs. Tostarp arī tādos festivālos kā Glastonbury, WOMAD UK, Ņūorleānas džeza festivālā un daudzos citos.

Koncertos Sona Džobarte uzstājas kopā ar četriem spilgtiem mūziķiem, kuri vienlīdz meistarīgi izpilda gan afrikāņu džeza, gan soula un fanka mūzikas ritmus.

The Guardian par Sonu raksta: “Sona Džobarte ir pirmā Āfrikas sieviešu griotu koras virtuoze, kā arī smalka dziedātāja un komponiste, kas iespaidīgā veidā apvieno tradicionālo mūziku, blūzu un afrikāņu popu.”

Mūziķe ir arī sieviešu tiesību cīnītāja, kura iestājas par savu dzimteni Gambiju. Pati izveidojusi un finansējusi skolu Gambijas bērniem, lai nodotu griotu muzikālo mantojumu nākamajām paaudzēm.

Mūziķi:
Sona Džobarte (Sona Jobarteh, vokāls un kora)
Vestlijs Džozefs (Westley Joseph, bungas)
Dereks Džonsons (Derek Johnson, akustiskā ģitāra)
Endrū Makleins (Andrew Mclean, basģitāra)
Muhamudu Sars (Mouhamadou Sarr, perkusijas)

Video:


Koncerta ilgums: aptuveni 90 minūtes, vienā daļā

Biļetes: sākot no 10,00

Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 - 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais dzintars