14/06/2020
SVĒTDIENA 18:00
Tiešraides koncerts. Bahs. Grūvs. Saksofoni.

Ja neizdodas pieslēgties, aicinām sazināties ar Aivu Juhnevicu, zvanot pa tālruni 28268404 

Koncertsērija PERSONĪGI 

Koncertu “Bahs. Grūvs. Saksofoni” visā tā krāšņumā bijām iecerējuši atskaņot koncertsērijas “Personīgi” pavasara abonementa ietvaros. Taču pandēmija ir ieviesusi savas korekcijas, un mēs mēģinām pielāgoties jaunajai situācijai. Koncertu izlēmām neatcelt, bet gan aicināt skatītājus to baudīt tiešraidē.

Savukārt abonementa īpašniekiem būs ekskluzīva iespēja redzēt koncertu klātienē. Plašāka informācija abomenentu vai klātienes biļešu īpašniekiem lasāma zemāk, pēc programmas apraksta.

Koncertprogrammā "Bahs. Grūvs. Saksofoni" pieredzes bagātais Rīgas Saksofonu kvartets satiekas ar sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu, vienu no spilgtākajiem jaunās paaudzes latviešu mūziķiem, kurš vairākkārt nominēts arī Lielajai mūzikas balvai. Zīmīgi, ka Latvijā šāds sastāvs uz vienas skatuves saspēlējas pirmoreiz - četru saksofonu pilnskanību papildina dažnedažādu sitaminstrumentu, tostarp marimbas, bungu un vibrfona tembri.

Daudzveidīgs ir arī mūziķu izvēlētais repertuārs - no Johana Sebastiana Baha "Angļu svītas" pārlikuma šim neierastajam ansamblim līdz pašmāju komponistu Edgara Mākena un Uģa Prauliņa jaundarbiem!

Edgars Mākens popularitāti guvis kā latviešu alternatīvo grupu "Gaujarts" un "Manta" mūziķis un dziesmu autors ar bagātīgu pieredzi arī teātra mūzikas žanrā, pēdējos gados viņš pievērsies arī akadēmiskajai mūzikai un studē kompozīciju JVLMA. Savukārt Uģis Prauliņš pazīstams kā talantīgs komponists, kurš spēlējis dažādos sastāvos no leģendārajiem septiņdesmitajiem gadiem - progresīvā roka vienībās “Salve”, “Vecās Mājas”, studentu folkloras grupā “Bizīteri”, piedalījies post-folkloras grupas „Iļģi“ ierakstos un koncertos. Par savu skaņdarbu “The Nightingale” saņēmis “Grammy” balvas nomināciju.

Video:


Koncerta ilgums: aptuveni 60 min, 1 daļā

Koncerta filmēšana notiks Lielajā zālē, ievērojot visus drošības pasākumus. Koncertam ir noteikta biļetes cena mākslinieku un koncertzāles atbalstam – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb, tā saukto, dzīvokļa biļeti, kad ar vienu biļeti koncertu var baudīt visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.

Biļetes: 7 eiro

Par tiešraižu biļešu iegādi: Iegādājoties biļeti par 7 eiro, Jūs saņemsiet tiešraides kodu, kuru varēsiet izmantot, lai skatītos koncertu. Tiešraidi varēsiet vērot caur “Biļešu Paradīzes” vai “Lielā dzintara” mājas lapu, uzspiežot uz koncertu “Tiešraides koncerts. Bahs. Grūvs. Saksofoni”. Lai pieslēgtos koncertam, Jums būs jāievada tiešraides kods laukumā “insert password”. Kods ir paredzēts vienai viedierīcei.

Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar “Latvijas koncerti”

Kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” tiešraides koncerti vasarā:

14.06. Tiešraides koncerts. Bahs. Grūvs. Saksofoni (Pavasara Abonements 2020)
05.07. Tiešraides koncerts. Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets (Pavasara Abonements 2020)
09.08. Tiešraides opermūzikas koncerts. Dienvidu saules promenāde


Informācija Kamerzāles koncertsērijas PERSONĪGI pavasara abonementa 2020 īpašniekiem!!!

Tikai Kamerzāles koncertsērijas PERSONĪGI pavasara abonementa 2020 ĪPAŠNIEKIEM būs unikāla iespēja tiešraides koncertus “Bahs. Grūvs. Saksofoni” (14. jūnijs) un “Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets” (5. jūlijs) apmeklēt klātienē. Uz koncertu jāierodas ar Pavasara Abonementa derīgu biļeti.
Ja Abonementa īpašnieks nevēlas apmeklēt koncertus klātienē, viņam ir iespēja saņemt tiešraides kodu un vērot abus koncertus no mājām. Lai saņemtu piekļuves kodu vai papildu informāciju par koncertu norisi, aicinām sazināties ar Aivu Juhnevicu, zvanot pa tālruni 28268404 vai rakstot e-pastu: aiva.juhnevica@lielaisdzintars.lv .
Nauda par Pavasara abonementu atpakaļ netiek atgriezta.


Informācija Kamerzāles koncertsērijas PERSONĪGI atsevišķo koncertu biļešu īpašniekiem!!!

Atsevišķo koncerta “Bahs. Grūvs. Saksofoni” (14. jūnijs) un/ vai koncerta “Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets” (5. jūlijs) biļešu īpašniekiem ir lieliska iespēja noskatīties abus tiešraides koncertus no mājām. Ja esiet iepriekš iegādājies biļeti uz 4. aprīļa vai 13. jūnija koncertu pl. 15.00 vai 10. maija vai 5. jūlija koncertu pl. 15.00, Jums ir lieliska iespēja baudīt abus koncertus tiešraidē un iepriecināt visu mājsaimniecību!

Lai saņemtu elektronisko tiešraides kodu, aicinām rakstīt uz e-pastu: aiva.juhnevica@lielaisdzintars.lv. E-pastā lūdzam norādīt iegādātās biļetes numuru.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā, lūdzam sazināties ar Aivu Juhnevicu, zvanot pa tālruni 28268404 vai rakstot e-pastu: aiva.juhnevica@lielaisdzintars.lv .


Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Koncertzāles Lielā zāle apmeklētājiem būs atvērta 15 minūtes pirms koncerta sākuma.
Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka
- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- virsdrēbes katrs individuāli atstāsiet garderobē;
- vietas sev izvēlēsieties ievērojot divu metru distanci starp citiem koncerta apmeklētājiem un skatuves māksliniekiem, izņemot gadījumu, ja dzīvojat vienā mājsaimniecībā.
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u.c.

Programmā:

Johans Sebastians Bahs

3. angļu svīta (Artura Maskata instrumentācija saksofonu kvartetam un marimbai un vibrafonam)

 • I daļa Allemande
 • II daļa Kurante
 • III daļa Sarabanda
 • IV daļa Žīga


Edgars Mākens

Rīgas triptihs (saksofonu kvartetam un sitaminstrumentiem) – pirmatskaņojums

 • I daļa Torņi
 • II daļa Tirgus
 • III daļa Tilti


Perijs Goldšteins (Perry Goldstein)

Motherless Child Variations (saksofonu kvartetam solo)


Mičio Kitazume (Michio Kitazume)

Side By Side (sitaminstrumentiem solo)


Uģis Prauliņš

Skiču burtnīca sitaminstrumentiem un saksofonu kvartetam. Cikls “Ainiņas” (saksofonu kvartetam un sitaminstrumentiem) - pirmatskaņojums

 • Negaidītais ceļojums (Unexpected Journey)
 • Intro. Brīnumainās sagadīšanās
 • Fanks. Stāsts. Ceļojuma sākums (Funk.The Story. The Journey begins)
 • Ledusezers. Zīmējumi. Klusuma skaņas (Landscapes. Stillness. Silence)
 • Ceļojuma turpinājums. Sajūtu deja un dialogs. (Vibes Dance + Dialogue)
 • Čūska. Neatbildētie jautājumi (The Snake. Unanswered Questions)
 • Komfortablais brauciens un braucēji. (Comfy Drive & Riders)
 • Miers (Peace)