10/11/2019
svētdiena 15:00
Trimdas meditācijas. Rīgas Vokālais kvartets
Kamerzāles sērija PERSONĪGI

“Rīgas Vokālais kvartets”, kurā apvienojušies Latvijas labākie ansambļu dziedātāji, koncertā Liepājā izpildīs ievērojamā britu mūsdienu komponista Gabriela Džeksona (Gabriel Jackson) skaņdarbu “Trimdas meditācijas”, kurā apvienota latviešu dzeja un mūsdienu Tuvo Austrumu bēgļu teksti, un slaveno amerikāņu komponista Deivida Langa (David Lang) skaņdarbu “Mazās sērkociņu pārdevējas pasija”.

Langa kompozīcija “Mazās sērkociņu pārdevējas pasija” 2008. gadā ieguva prestižo amerikāņu Pulicera balvu. Tajā Langs apvieno svētā Mateja pasijas tekstu ar Hansa Kristiana Andersena skumjo un labi pazīstamo pasaku par mazo meitenīti ar sērkociņiem, unikālā veidā radot daudzdimensionālu laicīgā un garīgā dialogu.

Meditatīvi smeldzīgo tēmu koncertā turpinās Džeksona daudzdaļīgaiss darbs jauktajām balsīm un sitamajiem instrumentiem - “Trimdas meditācijas”, ko viņš 2017. gadā uzrakstīja īpaši “Rīgas Vokālajam kvartetam”. Skaņdarbā pētīta vispārcilvēcīgā bēgļu pieredze, apvienojot Otrā pasaules kara latviešu trimdas rakstnieku tekstus ar Tuvo Austrumu bēgļu dzeju.

“Rīgas Vokālo kvartetu” 2017. gadā izveidoja amerikāņu diriģents un dziedātājs Kristofers Volšs-Sinka (Christopher Walsh Sinka), kas šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Kvartetā apvienojušies esošie un kādreizējie “Latvijas Radio kora” un Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāji. 2017. gada jūlijā kvartets ar lieliem panākumiem atskaņoja Gabriela Džeksona kompozīcijas “Trimdas meditācijas” pasaules pirmatskaņojumu Eiropas Latviešu apvienības Vasaras konferences noslēguma koncertā, bet šī gada aprīlī - prestižajā Oksfordas Mertona koledžas festivālā Passiontide at Merton. Koncertā māksliniekus dzirdēsim kā dziedam, tā spēlējam sitaminstrumentus – lielo bungu, zvaniņus, zvārguļus, krotāles un klaves.

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai pie koncertsērijas atbalstītāja „Andrito Kafijas Grauzdētava” sarūpētās kafijas tases baudītu sarunas neformālā gaisotnē.  

Mūziķi:

Agnese Urka, soprāns, perkusijas

Dārta Treija, meco-soprāns, perkusijas

Kristofers Volšs-Sinka, tenors, perkusijas

Eduards Fiskovičs, baritons, perkusijas

Programma:

Deivids Langs (David Lang) - Mazās sērkociņu pārdevējas pasija (The Little Match Girl Passion)
Gabriela Džeksona (Gabriel Jackson) - Trimdas meditācijas (Exile Meditations)

Koncerta ilgums: aptuveni 80 min, 2 daļās

Biļetes: sākot no 10,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:

10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Koncerts ietverts kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” rudens abonementā. Abonements uz visiem četriem “Personīgi” koncertiem pieejams par īpaši draudzīgu cenu - 30 eiro. Cena spēkā līdz 1. jūnijam.

Kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” rudens abonementa koncerti:

Svētdien, 22. septembrī, plkst. 15.00: Vestards Šimkus. Koncertizrāde “Novecento”
Svētdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00: Saruna ar Bahu
Svētdien, 10. novembrī, plkst. 15.00: Trimdas meditācijas. Rīgas Vokālais kvartets
Svētdien, 8. decembrī, plkst. 15.00: Indija sastop Turciju. Klejotāja lūgšana

Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars