08/03/2020
воскресенье 18:00
28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. MARIA MENDES & MICHAEL PIPOQUINHA

Portugāļu dīva un džeza vokāliste Maria Mendeša (Maria Mendes) uzstāsies kopā ar jaunās paaudzes talantīgo brazīļu mūziķi Mišaelu Pipokiņu (Michael Pipoquinha), kurš jau ir ieguvis cieņu un atzinību pasaulē.


Koncertā izskanēs brazīļu mūzika portugāļu valodā, brazīļu klasika, saspēle duetā Mariai un Mišaelam, kā arī Mišaela un Latvijas Radio bigbenda izpildījumā - programma Tribute to Jaco, kas veltīta leģendārajam Džako Pastoriusam (Jaco Pastorius).

 Maria Mendeša Nīderlandē dzīvojošā, spožā un žilbinošā uzlēcošā portugāļu džeza vokāliste, jau paspējusi sadarboties ar Metropoles orķestri (Metropole Orkest), viņas sadarbības partneris ir Grammy nominētais komponists un aranžētājs Džons Bīzlijs (John Beasley). Dziedātāja savas jaudīgās interpretācijas spējas un maģisko noskaņu uzbur gan klausoties CD (Along the Road, Innocentia), gan uzstāšanās laikā, kā piemēram, Blue Note Jazz Clun NY, Montreux Jazz Festival u.c.

 “Mendeša skaidri parāda, ka viņai absolūti nekas nav jāpierāda” (ALL ABOUT JAZZ)

Mišaels Pipokiņa 13 gadu vecumā burtiski “uzspridzināja” internetu ar saviem mājās ierakstītiem mūzikas video. Brīnumbērna tehniskā meistarība un dabiskais lirisms pārsteidza mūzikas pasauli. Viņa stils, Brazīlijas elektrificēta mantojuma caurausts, apvieno ārkārtīgi augstu slep tehnikas prasmi, mežonīgus grūvus, sarežģītas melodijas un harmonijas izpratni. Viņa uzstāšanās jau ir satricinājušas Eiropas un Dienvidamerikas auditorijas. Mākslinieks ir sadarbojies ar WDR Big Band, Brazil Trio New Jazz, Neliu Kostu, Arturu Maju, Džefersonu Gonsalvisu, Big Time Orchestra, u.c.

“Sensacionāls brazīļu basģitārists.” (THE STANDARD BANK JAZZ FESTIVAL)

Mūziķi:
Maria MENDEŠA / vokāls
Mišaels PIPOKIŅA / basģitāra
Latvijas Radio Bigbends

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris