15/09/2019
воскресенье 16:00
Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls / Equinox. Saulstāvji

Jānis Pelše (digitālās ērģeles), Andrejs Grimms (ģitāra), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti)


Programmā: Andrejs Grimms, King Crimson, Hardijs Lediņš, Jānis Lūsēns, Valts Pūce, Žans Mišels Žārs

Svētdien, 15. septembrī, plkst. 16.00 koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē XVIII Liepājas ērģeļmūzikas festivāla ietvaros uzstāsies instrumentālās mūzikas trio Equinox – Jānis Pelše (digitālās ērģeles), Andrejs Grimms (ģitāra) un Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti).


Instrumentālās mūzikas trio Equinox piedāvā neparastu koncertprogrammu, kurā saplūst robežas starp seno un mūsdienīgo, nopietno un izklaidējošo. Equinox apvieno trīs atšķirīgus, kopā reti dzirdamus, taču lieliski sadzīvojošus mūzikas instrumentus – ērģeles, ģitāru un perkusijas. Equinox jeb ekvinokcija ir laiks, kad diena un nakts ir vienāda garuma. Tā arī visi trīs instrumenti šajā sastāvā ir līdzvērtīgi, un katrs skaņdarbs šajā programmā nes vienlīdz svarīgu vēstījumu un ir ieklausīšanās vērts.


Jāņa Pelšes spēlētās ērģeles valdzina ar bagātu tembru un reģistru paleti, virtuozām faktūrām un krāsām. Ģitāra, kuru pārvalda Andrejs Grimms, uzrunā ar skaņas tiešumu, intimitāti un romantiku, bet sitaminstrumenti perkusionista Ivara Kalniņa rokās ansambli – ar precīzu, brīžiem ilustrējošu, brīžiem solistiski roķīgu skanējumu.


Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu iedibināja 2002. gadā Liepājas pašvaldība sadarbībā ar pilsētas ērģelnieku Lotaru Džeriņu ar mērķi pievērst uzmanību pilsētas lepnumam – Sv. Trīsvienības katedrāles vēsturiskajām baroka ērģelēm, kurām ir 131 reģistrs, 4 manuāļi un vairāk nekā 7000 stabuļu. Kopš 1912. gada tās ir pasaulē lielākās vēsturiskās mehāniskās ērģeles, kuras saglabājušās savā sākotnējā izskatā un nav pārbūvētas.


2019. gadā festivāls norisināsies no 27. augusta līdz 21. septembrim Liepājā un Kuldīgā.


Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Via Cultura