03/05/2019
пятница 19:00
Skaņas dienas. Elektroakustiskās mūzikas koncerts
No 29. aprīļa līdz 5. maijam Liepājā norisināsies starptautiskais skaņas mākslai un eksperimentiem veltītais festivāls SKAŅAS DIENAS. Festivāla ietvaros 3. maijā 19:00 koncertzālē "Lielais Dzintars" norisināsies Elektroakustiskās mūzikas koncerts ar Eiropā augsti novērtētu, akadēmisko mūzikas izglītību ieguvušu elektroniskās un eksperimentālās mūzikas izpildītāju dalību.
 
Platons Buravickis (LV, skaņdarbs klavierēm un elektronikai). Platons Buravickis ir apbalvots latviešu akadēmiskās mūzikas komponists, viens no retajiem, kas savā daiļradē izmanto arī elektroakustiskos elementus. Performancē 3. maija koncertā Platons Buravickis paplašinās klavieru kā instrumenta iespējas, papildinot to skanējumu ar interaktīviem elektroniskiem efektiem.
 
GANZFELD (DE, audiovizuāla algoritmiskās mūzikas performance). Karlsrūes Mūzikas informātikas institūta docētāju veidotās algoritmiskās mūzikas dueta skaņradi raskturo trošņu, dronu un kļūdu estētkas saplūsme pārsteigumiem bagātu skaņu masu oscilācijās, ko pavada reāllaikā datorģenerētas vizualizācijas, radot imersīvu, sinestētisku pārdzīvojumu. Par saviem iedvesmas avotiem mūziķi min mākslinieku Viktoru Vazareli un vācu popmūzikas, mākslas un zinātnes platformu Raster-Noton.
 
John Grzinich (USA/EE, performance ar paša izstrādātu elektroakustisku instrumentu). Džons Grziničs skaņas un multimediju mākslas pasaulē ir pazīstams jau no 20. gs. 90iem gadiem, savā radošajā darbībā apvienojot vizuālo un skaņas mākslu. Viņa daiļrade konceptuāli un praktiski ir balstīta atklājumos par organiskām struktūrām, un tā ir pielāgota īpaši katrai pilsētai un vietai, kurā viņš uzstājas. “Lielajā Dzintarā” mūziķis uzstāsies ar īpaši šim koncertam veidotu instrumentu.
 
VOID (LV, audiovizuāls duets). VOID ir audiovizuāla apvienība, kura savu darbību aizsākusi 2012. gadā Liepājā. Kolektīva darbības formāts ir dzīvās performances, kas līdz šim ir notikušas Liepājā, Rīgā un citur Latvijā. Skaņas radīšanā galvenokārt tiek izmantota skaņas sintēze, apvienojot to ar samplēšanu un citām tehnikām. Kustīgais attēls tiek radīts manipulējot analogus un digitālus video signālus.
 
Pasākumu organizē Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-Lab, sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju MPLab.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas Universitāte, Liepājas Kultūras pārvalde, Gētes institūts.

Norises vieta: Kamerzāle
Vairāk informācijas: http://sound.mplab.lv