02 / 09 / 2019
Septembrī Liepājā notiks sociālo inovāciju forums

Šī gada 26.septembrī koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotais sociālo inovāciju forums.


Sociālo inovāciju forumā tiks analizēti praktiski piemēri, kā pašvaldībām, iedzīvotājiem un dažādām sabiedriskajām organizācijām orientēties digitālajā pasaulē, padarīt pilsētvidi pievilcīgu un izmantot jaunas metodes, lai piesaistītu cilvēkus, attīstītu kultūru, runātu par nozīmīgām tēmām un skaidrotu politiskus lēmumus.

Forums norisināsies divās paralēlās sesijās, no kurām viena veltīta tēmai "Pilsēta", savukārt otra ar nosaukumu "Iedzīvotāji". Dalībnieki tās varēs brīvi mainīt, lai būtu iespēja uzzināt vairāk par sev interesējošām tēmām.

Forumā uzstāsies 18 lektori, kuri pārstāvēs gan publisko un privāto sektoru, gan sabiedrību. Dažādu nozaru viedokļu līderi dalīsies savā redzējumā un pieredzē par kultūrvidi, radošo ekonomiku un tās izaicinājumiem, tostarp apskatot tādas globālas tēmas, kā mākslas ietekme uz klimata pārmaiņām, pilsētas attīstības un inovāciju perspektīvas jauniešu acīm, sabiedrībai aktuālu sociālo problēmu un izaicinājumu risinājumi ar inovāciju palīdzību un citiem jautājumiem.

Lektoru vidū būs profesore, Latvijas Kultūras akadēmijas pētniecības centra vadītāja Anda Laķe, mākslinieki, pilsētvides plānotājs un dizainers, vietrades komandas "nēbetjā" dibinātājs Jānis Ķīnasts, mūžizglītības eksperte Anita Birzniece, projekta "Future Divercities - Creativity in an urban context" vadītāja Letīcija Meneka no Francijas, programmas “Eiropas kultūras galvaspilsēta” konsultants un entuziasts Hans Grico Šmits no Vācijas, Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande, organizācijas "1D Lab" izpilddirektors Sedriks Klakāns no Francijas, biedrības "Popes muiža" dibinātāja Dace Vašuka, Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītāja vietas izpildītājs Atis Egliņš-Eglītis, Rīgas apkaimju alianses valdes priekšsēdētāja Alija Turlaja, sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece pilsoniskās sabiedrības un līdzdalības jomā Sintija Tarasova, festivāla "Komēta" rīkotāji Dāvis Kaņepe un Liene Jurgelāne, Kuldīgas Mākslinieku rezidences vadītāja Ilze Supe, Tallinas ielas kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis.

Pasākums notiks angļu un latviešu valodā. Tostarp tiks nodrošināta sinhronā tulkošana.

Lai piedalītos forumā, līdz 22.septembrim jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa vietnē: https://ej.uz/SocialoInovacijuForums.

Projekta īstenošanu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Eiropas Komisijas programmu "Radošā Eiropa". Projekta aktivitātes veido Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar "Magnetic Latvia".