12 / 10 / 2020
Aizvadīts Elīnas Garančas solokoncerts
Sestdien, 10. oktobrī pulksten 17 un 20, katrā koncertā klātesot aptuveni 450 klausītājiem, savu pirmo solokoncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sniedza pasaulē augsti vērtētā operdziedātāja, izcilais mecosoprāns Elīna Garanča. Tandēmā ar pieredzējušo skotu pianistu Malkolmu Martino dziedātāja liepājniekiem un koncerta viesiem no visas Latvijas piedāvāja izjustu, maigu un liegu kamermūzikas programmu, izpildot Roberta Šūmaņa, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova labākos kamermūzikas skaņdarbus.

“Kamermūzikā vērojam un atpazīstam sevi, esam tajā ar savām personiskajām sajūtām. Šajā mūzikā esam atstāti paši ar sevi un mums nav tieša kontakta ar citiem. Dziesmās nav robežu alkām un iztēlei. Dziedātājiem ir bezgala daudz iespēju šajā mūzikā izpaust kaut ko ļoti intīmu," uzsver Elīna Garanča.

Elīnas Garančas un Malkolma Martino skatuviskā partnerība tiek dēvēta par maģisku. Pēc Londonas Vigmora zālē, Ņujorkas Kārnegī zālē un cituviet aizvadītiem koncertiem, šogad abu mūziķu sadarbība vainagojusies ar jaunu programmu un mūzikas albumu, kurā ietverts Roberta Šūmaņa cikls “Sievietes mīla un dzīve” un Johannesa Brāmsa vokālā romantisma pērles. “Brāmss mani vienmēr aizkustina. Viņš ir patiess, dedzīgs un sirsnīgs,” atklāj pasaulslavenais soprāns.

Programmas kulminācijā Elīnas Garančas balsi visā spožumā atklāja Sergeja Rahmaņinova mīlas dziesmas ar Tolstoja, Apuhtina, Mamošinas un citu krievu dzejnieku vārdiem. Savukārt Martino izpildījumā klausītāji dzirdēja divus klavieru solo darbus – “Sapņojums” no Šūmaņa klavieru cikla “Bērnu ainas” un Brāmsa Intermezzo op.116/4. 

“Elīnai piemīt viena no lieliskākajām balsīm uz šīs planētas! Un viņa nepieskaras tikai skaņdarbu ārējam veidolam vai formai. Viņa no sirds iedziļinās katrā skaņdarbā,” pēc koncertprogrammas vēlreiz uzsvēra dziedātājas skatuves partneris, pianists Malkolms Martino.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības atbalstu organizēja SIA “Lielais Dzintars”. 

Otrdien, 13. oktobrī, Elīna Garanča priecēs klausītājus Latgales vēstniecībā GORS. Kā informē organizatori SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”, uz koncertiem pulksten 17.30 un 20.00 vēl pieejamas dažas sēdvietas.

Elīna Garanča
Aizvadītajos piecpadsmit gados Elīna Garanča sevi pierādījusi kā viena no spožākajām zvaigznēm pasaules opermūzikas debesīs. Viņas vadošo lomu interpretācijas tiek slavētas kā ikoniskas. Māksliniece dziļi iejūtas katrā lomā – viņas skaistā balss izstaro spēku un siltumu, mijiedarbojoties ar karalisko stāju un pievilcību. Kopš 2005. gada Elīna Garanča ir ierakstu kompānijas Deutsche Grammophon ekskluzīvā māksliniece, un četri no viņas desmit soloalbumiem saņēmuši ECHO Klassik balvu. Kritiķu slavēta un skatītāju mīlēta Elīna Garanča uzstājas pasaules vadošajos opernamos – Ņujorkas Metropoles operā, Londonas Karaliskajā Covent Garden operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē un Vīnes Valsts operā, piedalījusies vairāk nekā 146 izrādēs un atveidojusi vismaz 18 atšķirīgas lomas. 

Malkolms Martino (Malcolm Martineau)
Izcilais un pieredzējušais skotu pianists Malkolms Martino ir viens no savas paaudzes ievērojamākajiem koncertmeistariem, apveltīts ar smalku mūzikas izjūtu. Pianists sadarbojies ar virkni pasaules izcilāko dziedātāju, toskait Seru Tomasu Allenu, Dāmu Dženetu Beikeri, Olafu Bea, Annu Ņetrebko un vēl daudziem citiem izciliem solistiem. Martino muzicējis visprestižākajās koncertzālēs un piedalījies ievērojamākajos mūzikas festivālos visā pasaulē, kuru vidū jāmin Milānas La Scala, Parīzes Chatelet teātris, Barselonas Liceu opera, Berlīnes Filharmonija, Amsterdamas Concertgebouw un Vīnes Koncertnams, kā arī Ņujorkas Linkolna centrs.