14 / 10 / 2021
Atraktīvais un panākumiem bagātais “Carion Quintet” dzirkstīs koncertsērijā “Personīgi”
Svētdien, 24. oktobrī plkst. 15.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamersērijā “Personīgi” Carion Quintet izteiksmīgi un asprātīgi veidotā programma “Venēcijas karnevāls” aicinās grezni rotātā gondolā, lai līdz ar gondoljeru dotos aizrautīgā ceļojumā uz mūžam jauno un mainīgo Venēciju.

Programmā klausītāji varēs atpazīt ceļojuma muzikālos orientierus — Vivaldi ritmisko draivu un enerģiju, Paganīni luminiscējošo virtuozitāti; Pučīni un Verdi valdzinošās melodijas liks sajūsmā dziedāt tām līdz, savukārt Rossīni operiskās vinjetes, kas gadu desmitiem ielīksmojušas Teatro La Fenice pirmizrāžu publiku, būs kā veldzējošs šampanietis karnevāla temperamentīgajā gaisotnē.

Latvijas/Dānijas kvinteta Carion nebijušo pieeju kamermūzikas jomai apliecina slavināti priekšnesumi Eiropas prestižākajos festivālos – Reingavas festivālā, “Kisingenes vasara”, Bonnas Bēthovena festivālā, Bergenas festivālā, kā arī Luiziānas festivālā un citviet. Carion diskogrāfijā ir pieci augstu vērtēti albumi, par kuriem atzinīgi izteikušies Gramophone un BBC Music Magazine. Šie ieraksti saņēmuši arī apbalvojumu no Dānijas Radio un titulu “Labākais klasiskās mūzikas albums 2015” platformā iTunes.

Ansambļa Carion repertuāra izvēle neaprobežojas ar vienu stilu vai laikmetu, bet gan aptver plašu mūzikas lauku, skaņdarbus kārtojot pēc konceptuālas līdzības. Daļa skaņdarbu oriģināli ir komponēti pūšaminstrumentu kvintetam, lielākai vairums – sadarbojoties ar komponistiem un aranžētājiem, kuru vidū ir arī lieliskais ansambļa mežradznieks Dāvids M.A.P. Palmkvists.

Ar unikāli izstrādāto skatuves priekšnesuma kultūru, savās performancēs iekļaujot drāmas elementus, horeogrāfiskas kustības un dažādas citas muzikālas idejas, kvintets pēdējos gados kļuvis par vienu no vadošajiem kokpūšaminstrumentu ansambļiem pasaulē. Kvintetā kopā ar flautisti Doru Šeresu, mežradznieku Dāvidu M.A.P. Palmkvistu un fagotistu Nilu Andersu Vedstenu-Larsenu spēlē arī latviešu mūziķi – klarnetists Egīls Šēfers un obojists Egils Upatnieks.

Video Carion Quintet:


Koncertsērijai “Personīgi” raksturīgās pēckoncerta sarunas Ārkārtējās situācijas laikā ir atceltas.

Sērijas turpinājumā līdz gada beigām gaidāmi vēl divi notikumi. Svētdien, 28. novembrī plkst. 15.00 ar svaigu un izsmalcinātu programmu klausītājus priecēs pasaulē atzīti pašmāju mūziķi — vijolniece Eva Bindere, pianists Reinis Zariņš un čelliste Kristīne Blaumane, bet koncertsērijas gadu svētdien, 12. decembrī plkst. 15.00 noslēgs zviedru folkmūzikas trio “Ahlberg, Ek & Roswall”.

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvija, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles informācijas centrā.

INFORMĀCIJA PASĀKUMU APMEKLĒTĀJIEM:

Koncertu var apmeklēt tikai personas, kuras: ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19 infekciju. Apmeklētājiem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu, bet apmeklētājiem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju. Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un visa koncerta apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 metru distanci. Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00-17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00-15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.