25 / 09 / 2020
Izcilais Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris nākamvasar koncertēs “Lielajā dzintarā”
2021. gada 9. augustā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” pirmo reizi viesosies izcilais Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris diriģenta Jurija Temirkanova vadībā. Šis būs vienīgais ievērojamā un starptautiski atzītā kolektīva koncerts ārpus galvaspilsētas.  

Māksliniekus uz koncertu Liepājā sadarbībā ar mūzikas festivālu “Rīga Jūrmala” un Liepājas pašvaldības atbalstu atvedīs fonds “Uniting History”. Fonda izpilddirektore Elīna Škļara uz koncertu aicina ikvienu liepājnieku, mūzikas mīļotāju: “Esam priecīgi atbalstīt tik izcilu mūziķu viesošanos Liepājā. Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris ir nozīmīga daļa no Latvijas muzikālās vēstures un spozmes. Par tā diriģentu savulaik strādājis Arvīds Jansons un kādu laiku diriģenta asistenta pienākumus pildījis izcilais latviešu diriģents Mariss Jansons.” 

Ārvalstu mediji Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestri nodēvējusi par pasaules mūziķu eliti, kā arī nosaukuši to par vienu no vēsturiski nozīmīgākajiem orķestriem Krievijā. Īpašs baudījums esot tā izpildītie nacionālo komponistu skaņdarbi. Kopš 1988. gada orķestri vada izcilais diriģents Jurijs Temirkanovs. Pēdējo divu sezonu intensīvais koncertu grafiks vedis orķestri uz koncertiem Elizejas lauku teātrī Parīzē (kur tas ir vienīgais rezidējošais Krievijas orķestris), tāpat uz Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija zāli, Vīnes Mūzikas biedrības zāli un Vašingtonas Kenedija centru, kā arī Sankarlo teātri Neapolē, Berlīnes, Minhenes un Hamburgas filharmonijām, Dublinas koncertzāli un Londonas Karalisko festivālu zāli, Lincas Bruknera zāli, Līdsas mēriju, Viktorijas zāli Ženēvā, Madrides Nacionālo teātri un Maskavas konservatorijas Lielo zāli, kā arī uz Izraēlu, kur Jurijs Temirkanovs pirmoreiz diriģēja Dmitrija Šostakoviča “Ļeņingradas simfoniju”. 

Interesenti aicināti sekot informācijai par biļešu tirdzniecības uzsākšanu, sekojot jaunumiem Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mājas lapā www.lielaisdzintars.lv 

Par fondu “Uniting History”:
Fonds “Uniting History” atbalsta organizācijas un privātās iniciatīvas, kuru mērķis ir izpētīt un saglabāt Latvijas vēsturi, veicināt starpkultūru dialogu un veidot tolerantu sabiedrību. Fonds finansē labdarības organizācijas, kas sniedz palīdzību sociāli neaizsargātām sabiedrības grupām. Vairāk iespējams uzzināt: www.unitinghistory.com