15 / 12 / 2021
Izsludināta pieteikšanās “Dzintara muzikālo sarunu kluba” otrajam semestrim
Līdz ar klasicisma laikmetam veltītu lekciju noslēdzies Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) jaunizveidotā kopprojekta “Dzintara muzikālo sarunu klubs” pirmais semestris un uzsākta dalībnieku reģistrācija otrajam semestrim. Līdz šim četrās lekcijās aptuveni 300 kluba biedri iepazinuši viduslaiku, renesanses, baroka un klasicisma laikmeta mūzikas pazīmes un nozīmīgākos komponistus, savukārt jaunajā semestrī mūzikas entuziasti aicināti uz sešām lekcijām, kas turpinās hronoloģisko stāstījumu, aizvedot izzinošā ceļojumā līdz pat modernisma un postmodernisma laikmetiem. Bezmaksas lekciju cikla norisi atbalsta fonds “Uniting History”.

Lekciju cikla otrais semestris tiks atklāts 2022. gada 11. janvārī, kad ar zinības alkstošajiem liepājniekiem koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē un vienlaikus ar interesentiem visā pasaulē tiešsaistes režīmā tiksies JVLMA profesore, mākslas doktore Lolita Fūrmane. Sarunas centrā būs Ludvigs van Bēthovens – izcila, suverēna mūzikas personība – un viņa laikmets, kas ar saviem lielajiem satricinājumiem un mākslas kanonu maiņu uz 18. un 19. gadsimta robežas lielā mērā ietekmēja komponista personību un daiļradi.

Arī februāra mēnesī klausītāji tiksies ar muzikoloģi Lolitu Fūrmani, lai atklātu romantisma laikmeta dažādās šķautnes, marta un aprīļa mēnešos sarunu kluba lektors būs JVLMA Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs, profesors Andris Vecumnieks, bet mācību gadu noslēgs cikla izveidotāja, muzikoloģe, JVLMA lektore Baiba Kurpniece, stāstot par modernisma un postmodernisma laikmetiem. Ar lekciju programmu interesenti aicināti iepazīties koncertzāles mājas lapā www.lielaisdzintars.lv.

“Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. Cikla tikšanās reizēs — lekcijās — ir iespēja sastapties gan ar mūzikas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. Ciklā šobrīd kopumā plānotas 10 lekcijas, kas klausītājiem bez maksas tiks piedāvātas reizi mēnesī līdz 2022. gada maijam.

Uzsākta dalībnieku reģistrācija sarunu kluba II semestrim. Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr: 634 24 555.

Lai reģistrētos attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu vietnē: https://ieej.lv/dzintara-sarunu-klubs. Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus "tērzētavā". Videolekcija būs pieejama tikai tiešraidē, bet pēcāk skatītājiem pieejami lekciju konspekti:

1. lekcija. Guntars Prānis: Viduslaiki:


2. lekcija. Ilze Šarkovska-Liepiņa: Renesanse


3. lekcija. Andris Veismanis: Baroks


4. lekcija. Andris Veismanis: Klasicisms


Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī koncertzāles “Lielais dzintars” sociālā tīkla Facebook profilā: www.facebook.com/greatamber un Youtube kontā. Katras lekcijas norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Dalība: bez maksas.

Lekciju ciklu organizē koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Atbalsta: Liepājas pašvaldība, fonds “Uniting History” un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atbalsta biedrība.

LEKCIJU PLĀNS

II SEMESTRIS

11. janvāris | otrdiena | 18.00
Bēthovens un robežu pārkāpšana
Profesore Lolita Fūrmane

1. februāris | otrdiena | 18.00
Romantisms – liriskais un trakojošais
Komponists Krists Auznieks

1. marts | otrdiena | 18.00
Romantiskā simfonija: no mīlestības līdz mīlas nāvei
Diriģents Andris Vecumnieks

22. marts | otrdiena | 18.00
Krievu mūzikas citādība
diriģents Andris Vecumnieks

12. aprīlis | otrdiena | 18.00
Satikšanās modernisma laboratorijā
Lektore Baiba Kurpniece

10. maijs | otrdiena | 18.00
Viss ir līdzvērtīgs jeb postmodernās mūzikas kārdinājums
Lektore Baiba Kurpniece