27 / 10 / 2021
Piedāvā muzikāli izglītojošu tiešsaistes nodarbību “No trokšņa līdz skaņdarbam”
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piedāvā muzikāli izglītojošaju tiešsaistes nodarbību “No trokšņa līdz skaņdarbam”. Nodarbības gaitā skolēniem tiek dota iespēja palīdzēt Liepājas Simfoniskajam orķestrim, kurš nonācis sarežģītā situācijā. Tuvojoties koncertam, orķestris ir sapratis, ka viņiem steidzami trūkst kādas latviešu tautasdziesmas pavadījums, tādēļ skolēniem jānāk palīgā!

Nodarbības sākumā skolēni saņem vēstuli no “Liepājas Simfoniskā orķestra”, kurā bērniem tiek dots īpašs uzdevums — izveidot muzikālo pavadījumu koncerta noslēguma skaņdarbam. Izmantojot pašu izvēlētos skanošos priekšmetus, skolēni nodarbībā iepazīst ritma radīšanas pamatprincipus un aktīvi līdzdarbojoties, nonāk no neizprotama trokšņa līdz pilntiesīgam skaņdarbam!

50 minūšu ilgajā nodarbībā 1. līdz 4. klases skolēni darbojas grupās, praktiski pielietojot mūzikas stundās jau apgūtās zināšanas un iepazīstot latviešu tautas mantojumu – tautas dziesmas. Izmantojot nodarbības vadītājas sniegtos padomus, bērni pielieto savu iztēli un bagātina fantāziju, reizē nostiprinot iepriekš skolā iegūtās zināšanas un nodarbības noslēgumā kopīgi radot tautasdziesmas pavadījumu.

Nodarbība sniedz iespēju vispārizglītojošo skolu audzēkņiem mūziku mācīties ne tikai no grāmatām, bet skolā apgūto pieredzēt un par to gūt priekšstatu pašam. Interaktīvās nodarbības struktūra veidota atbilstoša vecuma posmiem, skolā apgūtajai mācību vielai un bērnu interesēm.

Nodarbības otrajā daļā dalībniekiem pievienosies kāds noslēpumains viesis — Baltijā senākā orķestra (LSO) mūziķis, kurš pastāstīs par savu lomu orķestrī, kā arī iepazīstinās ar sava instrumenta spēli, kopā ar bērniem atskaņojot viņu apgūto tautasdziesmu. Tādejādi nodarbība arī veicina bērnu izpratni par profesionālu mūziķu darba ikdienu un kultūras procesiem kopumā.

Izglītojošās un iesaistošās nodarbības mērķis ir veicināt bērnu piederības sajūtu gan latviešu tautas mantojumam – Kultūras kanonā iekļautajām latviešu tautas dziesmām, gan izjust piederību Liepājas un Kurzemes mūzikas dzīves vērtībām – Liepājas Simfoniskajam orķestrim un akustiskajai koncertzālei “Lielais dzintars”.

Pasākums notiek Zoom platfromā, iepriekš vienojoties par vēlamo laiku. Pasākums paredzēts katrai klasei vai skolai atsevišķi.

Nodarbības ilgums: 50 minūtes
Dalības maksa: 4 eiro no skolēna, skolotājam dalība bez maksas
Rezervācijai aicinām sazināties ar mārketinga daļas vadītāju Aivu Juhnevicu (e.: aiva.juhnevica@lielaisdzintars.lv, t.: 28268404)

Organizē: SIA “Lielais Dzintars” sadarbībā ar “Liepājas Simfoniskā orķestra” mūziķi

Nodarbība ir iekļauta Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma".