23 / 08 / 2021
Starptautisks mūziķu ansamblis kopā ar LRBB prezentē jauno džeza albumu "Paris 19-29"
Sestdien, 21. augustā Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” līdz ar džeza mūzikas albuma “Paris 19-29” prezentāciju caurstrāvoja aizvadītā gadsimta Parīzes 20.–30. gadu noskaņas. Ar koncertprogrammu “Bohēma un džezs Parīzē” klausītājus sveica franču džeza leģenda, saksofonists un komponists Pjērs Bertrāns, pašmāju lieliskais Latvijas Radio bigbends un starptautisks mākslinieku ansamblis, kuri uz skatuves izdzīvoja Parīzes bohēmiskās noskaņas un klausītājus ievilka Francijas šarmantajā, bezrūpīgajā dzīvesstilā — prieks un un pārpilnība tika celta uz dzīves pjedestāla!

Koncertu atklāja instrumentālās kompozīcijas no jaunierakstītā albuma “Paris 19-29”, bet vakara turpinājumā uz skatuves kāpa šarmantā, jaunā un spilgtā franču dziedātāja Paloma Pradāla (Paloma Pradal), kuras radošajā darbībā savijusies ietekme no šansoniem, flamenko un pasaules mūzikas.

Ar virtuoziem solo klausītājus priecēja temperamentīgais argentīniešu bundzinieks un perkusionists Minino Garejs (Minino Garay), talantīgais franču akordeonists Kristofs Lampidečija (Christophe Lampidecchia), Latvijas Radio bigbenda vadītājs, saksofonists Kārlis Vanags, flautas un saksofona virtuozs, vakara vadītājs Pjērs Bertrāns (Pierre Bertrand) un pašmāju sitaminstrumentu guru Artis Orubs.

Programmas izskaņā zāli pārņēma sirsnīgas un vētrainas stāvovācijas, pēc kurām sekoja vairākas muzikālās piedevas no harismātiskā un enerģiskā mūziķu ansambļa. Vakara noslēgumā klausītāji piedzīvoja karstasinīgo franču un argentīniešu mākslinieku dejas uz Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves.

Programmas idejas autors un iniciators Pjērs Bertrāns ir komponists, saksofonists, flautists un kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver neskaitāmus jaundarbus un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Viņa albums JOY ieguvis augstāko džeza apbalvojumu Francijā Victoire du Jazz kategorijā “Gada labākais ieraksts”.

Programmā “Bohēma un džezs Parīzē” klausītāji dzirdēja mūziku, ko Bertrāns komponējis, iedvesmojoties no izciliem franču 20. gs. 20.–30. gadu māksliniekiem — Marka Šagāla, Pablo Pikaso, Žuana Miro un citiem. Jauno albumu “Paris 19-29” Bertrāns kopā ar Latvijas Radio bigbendu un solistiem ierakstījuši Cristal Records – Sony Music studijā Francijā, kurā tapuši ļoti nozīmīgi un vēsturiski ieraksti.

Koncerta FOTO GALERIJU aicinām skatīt mājas lapas sadaļā "FOTO/VIDEO". Autors: Edgars Pohevičs.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīkoja SIA “Lielais Dzintars”.

Nākamais notikums džeza mūzikas mīļotājiem — koncertprogramma “Džezā tikai meitenes un orķestra “Rīga” bigbends” — Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms jau šo sestdien, 28. augustā plkst. 19.00, kad uz skatuves kāps skanīgo balsu īpašnieces, – Beāte Zviedre, Rūta Dūduma-Ķirse un Elīza Evalde. Vairāk informācijas: www.lielaisdzintars.lv, biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.